Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2017, 09:43

Football Manager 2018 z nowym silnikiem graficznym i ulepszeniami SI

Studio Sports Interactive wypuściło filmik, który przedstawia zmiany i ulepszenia szykowane w grze Football Manager 2018, jak również pokazuje krótki fragment rozgrywki z tego tytułu.

Gra ukaże się za sześć tygodni. - Football Manager Touch 2018 z nowym silnikiem graficznym i ulepszeniami SI - wiadomość - 2017-09-30
Gra ukaże się za sześć tygodni.
FOOTBALL MANAGER 2018 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sports Interactive
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: menadżer piłkarski
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 10 listopada 2017 r.

Gra Football Manager 2018, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Sports Interactive, została zapowiedziana już jakiś czas temu, ale dopiero teraz autorzy podzielili się konkretami odnośnie ulepszeń, jakie zaoferuje ta produkcja w porównaniu z wcześniejszymi odsłonami. Informacje te przekazane zostały za pomocą czterominutowego materiały wideo, stylizowanego na segment z programu telewizyjnego poświęconego tematyce sportowej. Na samym jego końcu możemy zobaczyć krótkie fragmenty rozgrywki.

Football Manager 2018 ma zaoferować mocno ulepszoną sztuczną inteligencję odpowiedzialną za zachowanie zawodników w trakcie meczów. Możemy także spodziewać się sporych zmian w jakości grafiki, dzięki nowemu silnikowi 3D oraz nowym animacjom pozyskanym dzięki wykorzystaniu technologii motion capture. Co ciekawe, w tworzeniu oprawy graficznej pomaga studio Creative Assembly, czyli autorzy serii Total War.

Autorzy mają w planach również gruntowne przerobienie systemu wyszukiwania i rekrutowania nowych utalentowanych zawodników. Gracze otrzymają także lepsze narzędzia do analizy danych oraz uzyskiwania opinii od podwładnych. Ponadto twórcy szykują mechanikę określaną mianem Dynamics, która odwzoruje relacje interpersonalne pomiędzy członkami drużyny.

Przypomnijmy, że Football Manager 2018 zmierza wyłącznie na pecety. Premiera gry zaplanowana została na 10 listopada tego roku. Tego samego dnia na systemy mobilne iOS i Android trafi mocno uproszczony Football Manager Mobile 2018 oraz przeznaczony zarówno na PC, jak i urządzenia mobilne Football Manager Touch 2018, będący pod względem rozbudowania czymś pomiędzy wymienionymi wcześniej odsłonami marki.

  1. Oficjalna strona gry