Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2021, 11:43

autor: Czaruś

Firaxis szuka pracowników - Civilization 7 niewykluczone

Firaxis Games szuka pracowników. Deweloper stojący za takimi seriami jak Civilization i XCOM chce zatrudnić kogoś doświadczonego w prowadzeniu narracji do rozwoju gry strategicznej.

W SKRÓCIE

  1. Firaxis, twórca gier z serii Sid Meier’s Civilization oraz XCOM, szuka nowych pracowników.
  2. Wśród ofert zatrudnienia znajduje się pozycja „Narrative Lead”.
  3. Osoba zajmująca to stanowisko miałaby zadbać o dialogi i ciekawe postacie w historycznej grze strategicznej.

Od jakiegoś czasu wiemy, że studio Firaxis Games pracuje nad kilkoma projektami, w tym jedną nową marką. Nie dziwi więc fakt, że deweloper poszukuje utalentowanych ludzi, aby zasilili jego szeregi. Na portalu Greenhouse możemy znaleźć dość pokaźną listę stanowisk, które czekają na obsadzenie. Jak zauważył serwis PCGamesN wśród nich jest wolna pozycja Narrative Lead, co moglibyśmy przetłumaczyć jako głównego scenarzystę. Osoba chętna podjąć się tej pracy musi znać się na prowadzeniu dialogów oraz potrafić stworzyć żyjący świat i ciekawych bohaterów. Co ciekawsze – ma ona zajmować się grą strategiczną, a mile widzianą u niej cechą jest zainteresowanie historią świata.

Takie środowisko pracy przywołuje na myśl serię Sid Meier’s Civilization. Nic w tym dziwnego, gdyż na chwilę obecną jest to jedyna marka studia, która wpasowuje się w ten profil. Niewykluczone więc, że kolejna odsłona cyklu może już powstawać. Należy jednak wziąć pod uwagę inne możliwości. Szósta część produkcji zdaje się być u schyłku życia, gdyż firma wydała ostatnią darmową aktualizację w ramach New Frontier. Nie jest jednak wykluczone, że deweloperzy zdecydują się na kolejne sezony lub gra otrzyma jakąś płatną zawartość. Ponadto firma pracuje również nad nową grą, o której wciąż nic nie wiemy.

A jakie warunki należy spełnić, żeby dostać pracę? Aby starać się o zatrudnienie trzeba posiadać udokumentowaną historię na podobnym stanowisku przy przynajmniej jednym projekcie AAA i być doświadczonym pisarzem – minimum 3 lata pracy z grami. Ponadto nie powinno się mieć problemów z tworzeniem historii z myślą o przerywnikach filmowych. Należy również posiadać bardzo dobre umiejętności interpersonalne, gdyż będzie się współpracować z wieloma osobami, w tym (a może zwłaszcza) z dyrektorami nadzorującymi projekt.

  1. Oficjalna strona studia Firaxis Games
  2. Poradnik do gry Civilization VI
  3. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału