Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 15 sierpnia 2021, 12:00

autor: Adrian Werner

Wiedźmin - fabularny mod Masquerade z dużą aktualizacją 1.2

Mod Masquerade, oferujący nową przygodę gry Wiedźmin, doczekał się wersji 1.2. Aktualizacja rozbudowała zawartość projektu i dodała m.in. polski dubbing oraz muzykę zespołu Mantrio.

W tym roku pierwsza odsłona cyklu Wiedźmin będzie obchodziła swoje czternaste urodziny. Na rynku gier to wieczność, ale mimo to niektórzy nie są jeszcze gotowi w pełni pożegnać się z tą produkcją. Są wśród nich ludzie z grupy Ifrit, która właśnie wypuściła nową wersję projektu Masquerade (Maskarada), czyli moda oferującego nową przygodę fabularną.

Aktualizacja opatrzona została numerem 1.2 i przynosi wiele zmian. Historia wzbogaciła się o nową lokację i dodatkowe starcia z wrogami. Projekt zyskał także outro oraz polski dubbing. Do tego dochodzi autorska ścieżka dźwiękowa, przygotowana przez polski zespół Mantrio. Muzycy pracują obecnie nad albumem zainspirowanym cyklem Andrzeja Sapkowskiego, który premiera ma nastąpić wkrótce.

Streszczona lista zmian w aktualizacji 1.2

 1. dodano rosyjską wersję językową (napisy),
 2. dodano węgierską wersję językową (napisy),
 3. dodano nowy (polski) dubbing wielu postaci, w tym Geralta (łączenie około 17 000 słów),
 4. dodano autorską ścieżkę dźwiękową,
 5. dodano nową lokację,
 6. dodano więcej spotkań z przeciwnikami,
 7. dodano outro,
 8. naprawiono wiele błędów,
 9. dodano do instalatora mechanizm zabezpieczający przed uruchomieniem przygody bez wymaganych plików.

Maskarada oferuje nową przygodę dla pojedynczego gracza. Jest to projekt dosyć nietypowy, gdyż fabularnie nawiązuje do kryminałów. Historia obraca się wokół tajemniczego zabójstwa, a zadaniem Geralta jest odkrycie tożsamości sprawy.

Mod zabiera nas na Podgrodzie, gdzie natkniemy się na karawanę z Vengerbergu - pełną podejrzanych kupców i rubasznych krasnoludów. Kluczową rolę odegra również doppler, którego lokalna ludność darzy nienawiścią, wskazując jako głównego podejrzanego. Sami musimy odkryć, czy rzeczywiście dokonał tego morderstwa, czy też winę ponosi ktoś inny.

Modyfikacja jest dopracowana i zapewnia sporo dobrej zabawy. Dodatkową zaletą jest łatwa instalacja, gdyż autorzy przygotowali instalator.

 1. Oficjalna strona moda
 2. Maskarada - pobierz mod z naszego mirrora