Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2021, 12:50

Civilization 6 - aktualizacja wprowadza głaskanie psa oraz nowe jednostki i mapy

Civilization VI otrzymało ostatnią darmową aktualizację w tym sezonie. Update wprowadza nowe jednostki, mapy oraz zmiany w gameplayu.

W SKRÓCIE:
  • Civilization VI otrzymało kolejną darmową aktualizację.
  • Update wprowadza trzy nowe jednostki, cztery mapy i liczne zmiany w balansie rozgrywki.
  • Od teraz możemy również polecić naszym zwiadowcom, by pogłaskali swojego psa.

Civilization VI otrzymało właśnie ostatnią aktualizację, która wchodzi w skład tego sezonu. Jest dostępna dla wszystkich graczy, niezależnie od tego czy posiadają przepustkę New Frontier. Wprowadza ona wiele zmian, które wpływają na dotychczasowy gameplay. Gra wzbogaciło się o trzy nowe jednostki, cztery mapy i liczne poprawki w balansie rozgrywki.

W grze możemy teraz użyć trebuszy, ciężkiej piechoty i piechoty liniowej. Pierwsza z jednostek to długo wyczekiwana średniowieczna machina oblężnicza. W drzewku technologii jest ona usytuowana pomiędzy katapultami a bombardami. Ciężka piechota to z kolei nowy rodzaj oddziału do bezpośrednich starć, który następuje po zbrojnych. Piechotę liniową zobaczymy za to na polu walki w momencie, gdy ulepszymy arkebuzerów. Niektóre z powyższych jednostek są oczywiście zastępowane przez oddziały unikalne dla konkretnych nacji.

Aktualizacja pozwala także na wybór nowych map. Szczególnie przypadną one do gustu osobom, które preferują realistyczne lokacje. Do naszej dyspozycji została bowiem oddana Olbrzymia mapa Ziemi, Olbrzymia Ziemia z historycznymi pozycjami początkowymi, Duże Morze Śródziemne i Morze Śródziemne z historycznymi pozycjami początkowymi.

Oprócz tego twórcy wprowadzili liczne zmiany w balansie rozgrywki. Ich lista jest bardzo długa i różnorodna. Niektóre z poprawek to zaledwie małe korekty przychodów z unikalnych pól, budowli czy premii poszczególnych nacji. Część narodowości przeszła jednak o wiele większe zmiany, które w zdecydowany sposób mogą wpłynąć na gameplay.

Hiszpania to od teraz kraj, który jeszcze bardziej zyskuje na handlu zagranicznym. Nacja otrzymała również premie zachęcające do tworzenia zamorskich kolonii. Jeszcze potężniejsza jest również hiszpańska inkwizycja. Mapucze z kolei zyskali jeszcze większe bonusy do niwelowania lojalności miast swoich przeciwników. Są oni także skuteczniejsi w walce z państwami cieszącymi się złotą erą. Oprócz tego mniejsze lub większe zmiany dotknęły prawie wszystkie inne cywilizacje dostępne w grze.

Warto też wspomnieć, że możemy teraz polecić naszym zwiadowcom, by pogłaskali swojego czworonoga. Dla miłośników psów to najprawdopodobniej najważniejsza zmiana, jakiej uległa gra. Ponadto twórcy zmienili statystyki niektórych jednostek oraz poprawili działanie interfejsu. Lepiej funkcjonować ma teraz również SI. Tradycyjnie, jak w każdej aktualizacji, deweloperzy naprawili też wiele małych błędów, które obecne były w Civilization VI.