Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 sierpnia 2020, 09:36

Civilization 6 trafiło na Androida. Gracze narzekają na cenę

W Google Play zadebiutowała gra Sid Meier's Civilization 6. Wersja na system Android zachowuje wszystkie elementy z PC, za co jest chwalona. Gracze krytykują za to wysoką cenę.

Civilization 6 trafiło na Androida. Gracze narzekają na cenę - ilustracja #1
Użytkownicy Androida wreszcie doczekali się własnej wersji gry.

Prawie cztery lata po pecetowym debiucie na system Android wreszcie trafiła gra Sid Meier's Civilization VI, czyli najnowsza odsłona przebojowego cyklu turowych strategii studia Firaxis. Produkcja ma ciekawy model biznesowy. Pełną wersję możemy pobrać za darmo, ale pozwala ona rozegrać tylko 60 tur. Jeśli projekt nam się spodoba, to możliwość kontynuowania zabawy odblokujemy jednorazowym wydatkiem w wysokości 104 złotych.

Gra nie jest więc tania, a do tego trzeba zapłacić ekstra za duże dodatki Gathering Storm i Rise and Fall oraz mniejsze DLC z pakietami scenariuszy. Nie ma za to żadnych typowo mobilnych mikropłatności ułatwiających rozgrywkę.

Pierwsze wrażenia z androidowej Cywilizacji 6 są pozytywne, jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Grę przeniesiono bowiem wprost z PC bez żadnych uproszczeń. Gracze narzekają za to mocno na cenę oraz wysokie wymagania sprzętowe. Poniżej przytaczamy przykładowe recenzje (pisownia oryginalna):

Gra jedynie dla zagorzałych fanów z mocnym smartphonem i grubym portfelem (jak na androida) jeśli nie spełniasz któregokolwiek z warunków to nie gra dla Ciebie: - darmowe jest tylko 60 tur (koszt dalszej gry to 104PLN) - ponad 4GB plików instalacyjnych - wymaga bardzo mocnych smartphonów i/lub tabletów (żeby było jasne smartphone za około 1000PLN to jakieś 5 klatek/s - Dane na rok 2020)- Przemysław Tarczyński, 3/5 gwiazdek.

Co tu dużo mówić - pełna Cywilizacja 6 na telefon. Jak ktoś grał na innych platformach to wie czego się po niej spodziewać. Muszę też pochwalić grafikę, ale dopiero po przełączeniu na 1080p. Można jeszcze podszlifować optymalizację, ale wierzę, że to kwestia kilku patchy. Świetna gra, ale z zakupem pełnej wersji poczekam na jakąś promocję.- Mateusz Gradziński, 5/5 gwiazdek.

Świetna gra, szkoda, że taka droga.- Tomasz Szymczak, 4/5 gwiazdek.

Przypomnijmy, że Sid Meier's Civilization VI zadebiutowało w 2016 roku na PC. W kolejnych latach produkcja została przeniesiona na mobilny system iOS oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Gra cieszy się dużym uznaniem. Wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. Produkcja bardzo spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10. Do tego Sid Meier's Civilization VI nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, na Steamie w produkcję bawiło się ponad 36 tys. osób.

  1. Civilization VI w Google Play
  2. Sid Meier’s Civilization VI za darmo w Epic Games Store
  3. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału
  4. Sid Meier's Civilization VI - poradnik do gry
  5. Oficjalna strona gry