Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2019, 11:40

autor: Serek

Final Fantasy 7 Remake trafi równocześnie na PS4 i Xboxa One? [aktualizacja]

Niemiecki oddział Xboksa przez pomyłkę udostępnił zwiastun Final Fantasy VII Remake wraz z datą premiery gry na konsoli Microsoftu. Co ciekawe, data była identyczna, co w przypadku wersji na PlayStation 4.

To jak będzie? Zagramy na Xboksie czy nie? - Final Fantasy 7 Remake trafi równocześnie na PS4 i Xboxa One? [aktualizacja] - wiadomość - 2019-07-11
To jak będzie? Zagramy na Xboksie czy nie?

Aktualizacja: w oświadczeniu dla serwisu IGN Square-Enix zdementowało plotkę, zapewniając, że poza zapowiedzianą wersją Final Fantasy 7 Remake na PlayStation 4 „nie ma planów co do innych platform”.

Od pierwszych zapowiedzi Final Fantasy VII Remake zdążył się nieco zmienić. Nie zmieniło się jednak to, że gracze na całym świecie czekają na debiut gry z wypiekami na twarzy. Mimo że dostępne dotychczas materiały nie mówiły nic o ekskluzywności tytułu na platformie PlayStation 4, to jednak logo konsoli Sony jako jedyne pojawiało się na filmach promocyjnych. To utwierdziło graczy w przekonaniu, że nawet jeśli produkcja nie będzie exsclusive’em na PS4, to użytkownicy tej platformy zagrają w remake jako pierwsi (jak zresztą głosiły zapowiedzi z 2015 roku).

Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Wszystko za sprawą posta niemieckiego oddziału Xboksa na Facebooku. Wpis zawierał zapowiedź Final Fantasy VII Remake na konsoli Microsoftu, do tego mającą identyczną datę premiery, co w przypadku wersji na PlayStation 4. Warto zaznaczyć, że post był opatrzony materiałem wideo, w którym również widniał jasny komunikat o premierze na Xboksie oraz dacie. Wiadomość szybko zniknęła z Facebooka, jednak zapisał i opublikował ją użytkownik Twittera. Nie trzeba było długo czekać, a Maxi Graff (odpowiedzialna za społeczność w niemieckim oddziale Xboksa) wystosowała dementi, w którym tłumaczy, że w zespole odpowiedzialnym za media społecznościowe wystąpił błąd i nie mają niczego do ogłoszenia.

Trudno uwierzyć w słowa Maxi Graff, szczególnie że nowe informacje pojawiły się także na filmie. Błąd zespołu odpowiedzialnego za social media to jedno, ale umieszczenie konkretów na filmie to jednak coś więcej. Jeżeli rzeczywiście Final Fantasy VII miałoby ukazać się na Xboksie One w tym samym czasie co na PS4, to brak logo konsoli giganta z Redmond na trailerach może nieco dziwić. Chyba że Microsoft szykował się do sprezentowania „niespodzianki” graczom. Cóż, jeśli tak, to chyba średnio wyszło.

Final Fantasy VII trafi do sprzedaży 3 marca 2020 roku. Tytuł ukaże się na PlayStation 4... oraz może na Xboksie One.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Square Enix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake