Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2013, 13:34

autor: Marcin "Sarge" Skierski

FIFA World Cup z okazji Mistrzostw Świata 2014 w piłce nożnej potwierdzona

Andrew Wilson z firmy Electronic Arts potwierdził, że trwają prace nad grą o roboczym tytule FIFA World Cup. To specjalna edycja serii FIFA, która zostanie wydana z okazji przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Ostatnio odbyła się konferencja prasowa firmy Electronic Arts, na której podsumowano pierwszą połowę tego roku fiskalnego. Prezes Andrew Wilson potwierdził na niej, że aktualnie w produkcji na konsole nowej generacji znajduje się m.in. kolejna odsłona serii FIFA tworzona z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Brazylii.

Tym samym dowiedzieliśmy się tego, czego spodziewał się chyba każdy gracz śledzący poczynania firmy Electronic Arts na rynku wydawniczym. Zawsze z okazji Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy w piłce nożnej na rynek trafiała specjalna odsłona serii FIFA i nie inaczej będzie w przyszłym roku. Na razie nie znamy pełnego tytułu nadchodzącej produkcji – na konferencji prasowej użyto tylko roboczej nazwy FIFA World Cup.

Screen pochodzi z gry 2010 FIFA World Cup South Africa

Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat omawianej gry. Wiadomo tylko, że ukaże się m.in. na konsole nowej generacji, więc pewne w tej chwili są edycje na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Można się jednak domyślać, że nowa FIFA World Cup wyląduje także na PC i kilku innych platformach sprzętowych. Nie wiadomo jednak, czy należy się jej spodziewać jako oddzielnego produktu. Przypomnijmy, że UEFA Euro 2012 była tylko dodatkiem DLC do gry FIFA 12. Nie jest więc wykluczone, czy tym razem nie doczekamy się przypadkiem rozszerzenia do FIFA 14.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w dniach 12 czerwca – 13 lipca 2014 roku w Brazylii. Można się więc spodziewać, że nowa FIFA World Cup będzie miała swoją premierę nieco wcześniej. Na razie nie podano choćby przybliżonej daty premiery, ale można ze sporą pewnością obstawiać okolice kwietnia lub maja 2014 roku.