Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2021, 18:40

Kobiety zagoszczą w kolejnym trybie w FIFA 22

FIFA 22 przyniesie długo wyczekiwane zmiany w zakresie gry kobietami. Panie trafią do innego wariantu zabawy i będzie można nimi grać także online.

FIFA 22 ma obfitować w zmiany w rozgrywce, ale z pewnością wiele osób nie dostrzeże wszystkich detali. Dużo łatwiej będzie prawdopodobnie zauważyć, że w Wirtualnych klubach (ang. Pro Clubs) po raz pierwszy w historii zagramy także kobietami.

O tej bardzo istotnej zmianie w funkcjonowaniu Wirtualnych klubów dowiedzieliśmy się z oficjalnego kanału EA Sports FIFA esports w serwisie YouTube. Amerykanie opublikowali tam krótki filmik zatytułowany „Female Virtual Pros”, na którym widać piłkarkę i ekran statystyk z Wirtualnych klubów. Gracze od dłuższego czasu byli ciekawi, czy EA postanowi rozwijać pomysł kobiecej piłki, bo do tej pory paniami można było grać wyłącznie w trybie szybkiego meczu oraz turnieju.

W tym miejscu warto wyjaśnić, że Wirtualne kluby to specjalny tryb, w którym gracze mogą stworzyć swojego zawodnika i kontrolować wyłącznie jego (w przeciwieństwie do „normalnych” meczów, gdzie dowodzimy całą jedenastką). W trakcie zabawy trzeba wybrać odpowiednią pozycję, na której wirtualna gwiazda będzie grać najczęściej. W takich kooperacyjnych spotkaniach bierze udział jedenastu graczy kontrolujących swoich piłkarzy. Powoduje to, że na murawie często robi się chaos i dochodzi do wielu nieporozumień, co urozmaica nieco schematyczne mecze znane chociażby z Ultimate Team. W ostatnich latach Wirtualne kluby były trochę zapomniane przez EA Sports, więc dodanie do nich kobiet z pewnością przyniesie im pewien powiew świeżości.

FIFA 22 trafi 1 października 2021 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S, pecety i Google Stadię. Na Nintendo Switchu zagracie w okrojoną wersję nazwaną FIFA 22: Legacy Edition. Można już składać zamówienia przedpremierowe, a zakup edycji Ultimate zapewni Wam wcześniejszy o kilka dni dostęp do gry (od 27 września).