Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2021, 18:58

FIFA 22 - gracze PC zawiedzeni postawą EA

FIFA 22 na pecetach nie zaoferuje dobrodziejstw zarezerwowanych dla nowej generacji konsol. Fani nie mogą się z tym pogodzić i dają upust swojemu niezadowoleniu w sieci.

FIFA 22 zaoferuje duże zmiany w zakresie animacji i sztucznej inteligencji, ale tylko na PlayStation 5, Xboksie Series X/S i Google Stadii. Gracze pecetowi otrzymają tę samą, starą wersję gry co posiadacze konsol ubiegłej generacji. W sieci już słychać głosy niezadowolenia i wszechobecną krytykę polityki EA Sports.

FIFA 22 na pecetach nie zaoferuje ani uczenia maszynowego, ani nowych animacji czy usprawnień w zakresie zachowania zawodników w obronie, ataku i podczas główek. EA zapewnia, że mimo wszystko posiadacze komputerów doczekają się zmian (chociaż szczegółów na razie nie znamy). Fanów serii to jednak nie przekonuje – upust swojemu niezadowoleniu dają oni w sieci, mówiąc wprost, że jest to niesprawiedliwe i ma na celu jedynie napędzić sprzedaż nowych konsol. Internauci przypominają też, że sprawa ma się zupełnie odwrotnie w przypadku Battlefielda 2042 (wydawanego także przez EA), który zaoferuje usprawnienia zarówno na konsolach nowej generacji, jak i na pecetach.

Inne zdanie ma rzecz jasna EA Sports, które twierdzi, że wszystko jest w najlepszym porządku. Rok temu Aaron McHardy – producent wykonawczy w EA – powiedział, że po przeanalizowaniu tego, jakimi komputerami dysponują posiadacze pecetów, racjonalną decyzją było dostarczenie im starszej, mniej zasobożernej wersji gry. Według niego ulepszone wydanie FIF-y na pecetach sprawiłoby, że duża część graczy nie spełniałaby minimalnych wymagań sprzętowych i w konsekwencji nie mogłaby cieszyć się nową odsłoną. Wszystko wskazuje na to, że tę samą linię obrony EA przyjmie w tym roku, gdy zostanie zapytane o to przez dziennikarzy.

Jeśli jesteście z serią nieco dłużej, to pamiętacie zapewne, że identyczna sytuacja i takie samo tłumaczenie ze strony przedstawicieli EA miało miejsce w 2007 roku, gdy na Xboksa 360 i PlayStation 3 trafiła lepsza wersja FIF-y 08, oraz w 2013 roku, kiedy to FIFA 14 na Xboksa One i PlayStation 4 prezentowała się o niebo lepiej od swojej pecetowej odpowiedniczki.

Na domiar złego wszystko wskazuje na to, że jeśli kupicie FIF-ę 22 na pececie, to zagracie tylko na jednym komputerze. Posiadacze „stacjonarki” i laptopa do grania będą musieli się poważnie zastanowić nad tym, gdzie zainstalują nową FIF-ę, gdyż raczej nie cofną raz podjętej decyzji.

Kiedy zatem możemy spodziewać się, że ulepszenia dotrą także do posiadaczy (odpowiednio mocnych) pecetów? Wydaje się, że w 2022 roku, przy okazji premiery FIF-y 23, EA Sports nie będzie mogło dłużej zasłaniać się argumentem o niskiej mocy przeciętnego peceta i dostarczy graczom komputerowym pełnoprawne wydanie kolejnej gry.

FIFA 22 trafi 1 października 2021 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S, pecety i Google Stadię. Na Nintendo Switchu tego samego dnia zagracie w okrojoną wersję nazwaną FIFA 22: Legacy Edition.