Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2021, 16:58

autor: mikos

FIFA 22 być może z kooperacyjnym trybem kariery

FIFA 22 może przynieść duże zmiany w zakresie trybu kariery. Najnowsze doniesienia wskazują na możliwość rozgrywki w kooperacji.

Tryb kariery przeszedł w FIF-ie 21 sporą metamorfozę, którą gracze ocenili pozytywnie. Najnowsze doniesienia sugerują, że FIFA 22 może przynieść nam więcej zmian i wprowadzić kooperacyjny moduł kariery.

Jak podaje fanowskie twitterowe konto FIFA 21 News, Electronic Arts umieściło ogłoszenie o pracę dla inżyniera oprogramowania online. Zgodnie z jego treścią, osoba taka miałaby zajmować się rozwojem Ultimate Team, kluczowymi systemami i protokołami sieciowymi oraz wieloosobowym trybem kariery. Graczy zainteresował przede wszystkim ten ostatni obszar działalności potencjalnego pracownika. Do tej pory kariery menedżera oraz zawodnika były modułami nastawionymi wyłącznie na zabawę solową.

Społeczność zebrana wokół serii FIFA zaczęła zastanawiać się, na jakich zasadach mógłby działać tryb kariery online. Najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się, że EA Sports zdecyduje się zaimplementować do gry rozgrywkę kooperacyjną dla dwóch osób. Wtedy gracze mogliby wspólnie zarządzać drużyną i rozgrywać mecze. Byłby to zabieg niemal identyczny jak w nadchodzącym F1 2021, które umożliwi zabawę w rozwój własnych zawodników dwóm graczom jednocześnie.

Sceptycy wskazują, że od premiery FIF-y 22 dzieli nas już zbyt mało czasu, by implementować do niej jakiekolwiek nowości. Z drugiej jednak strony odzywają się głosy mówiące o tym, że EA może po prostu potrzebować więcej rąk do pracy nad aspektem, który już teraz znajduje się we wczesnej wersji gry.

To, że EA stawia na kooperację, było widoczne już przy okazji premiery FIF-y 21. Wtedy EA dodało opcję współpracy do trybu Ultimate Team. Dzięki temu gracze mogli wspólnie walczyć o wyższe pozycje w ligach czy zdobywać unikalne nagrody.

Więcej na ten temat (i zapewne wiele innych) dowiemy się prawdopodobnie podczas konferencji EA Play Live, która odbędzie się 22 lipca. Wtedy powinniśmy poznać m.in. dokładną datę premiery oraz szczegóły dotyczące wersji gry na poszczególne konsole. Zgodnie z przewidywaniami mamy otrzymać (podobnie jak w przypadku FIF-y 21) aż trzy różne wydania FIF-y 22 – jedno na next-geny i pecety, drugie na PS4 i Xboksa One, a trzecie na Nintendo Switcha.