Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2020, 10:17

FIFA 21 - wiemy, ile miejsca zajmie na dysku

Dzięki aktualizacji w sklepie Microsoft Store dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku będzie wymagała gra FIFA 21, czyli tegoroczna odsłona piłkarskiej serii firmy Electronic Arts.

FIFA 21 - wiemy, ile miejsca zajmie na dysku - ilustracja #1
Na grę poczekamy do października tego roku.

Dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku zajmie FIFA 21, czyli tegoroczna odsłona najpopularniejszego cyklu piłkarskiego. Na Xboksie One będziemy musieli wygospodarować 50,01 GB. O informację tę zaktualizowano profil gry w sklepie Microsoft Store. Możemy się spodziewać, że wydanie na PlayStation 4 będzie miało podobne wymagania.

Zeszłoroczna odsłona cyklu zajmuje na XONE 47,91 GB, więc wzrost nie jest duży. Na PC FIFA 20 wymaga ok. 50 GB. Część gier pecetowych pod tym względem jest bardziej żarłoczna niż wydania konsolowe, ale w przypadku tej serii jest inaczej. Osoby czekające na komputerowe wydanie FIFA 21 powinny więc wygospodarować trochę ponad 50 GB.

Rosnące rozmiary gier stały się jednym z gorących tematów ostatnich miesięcy. Najwięcej emocji wzbudza Call of Duty: Modern Warfare, które - wraz z darmowym Warzone - już dawno przekroczyło 200 GB. Cieszy więc, że FIFA 21 nie pójdzie tą drogą.

Przypomnijmy, że gra ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 9 października tego roku. W dalszych planach są również wersje na Nintendo Switch, Google Stadia, PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Wydania na konsole nowej generacji mają być mocno odmienne, zarówno pod względem rozgrywki, jak i grafiki.

  1. Oficjalna strona gry FIFA 21