Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2020, 10:41

autor: mikos

FIFA 21 - Road to the Final; nowe wydarzenie już jutro

6 listopada o godzinie 19:00 w grze FIFA 21 wystartuje nowe wydarzenie o nazwie „Road to the Final”. Ma ono związek z rozgrywkami Ligi Mistrzów.

Od dłuższego czasu wyraźnie widać pewien trend w grach z serii FIFA – praktycznie co tydzień Electronic Arts funduje graczom jakieś specjalne karty. W trybie Ultimate Team gry FIFA 21 kończy się właśnie wydarzenie o nazwie „Buntownicy”. Jak mogliśmy się dowiedzieć z ekranów ładowania pojawiających się od kilku dni w grze, jego miejsce zajmie kolejny event o nazwie „Road to the Final” (pol. „Droga do finału”). Rozpocznie się on 6 listopada o godzinie 19.00.

Analogicznie nazwane wydarzenie miało już miejsce w FIF-ie 20, więc na tej podstawie możemy wywnioskować, że nowy event ma bezpośredni związek z rozgrywanymi równocześnie spotkaniami piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kilkunastu wybranych zawodników, którzy wyróżniali się w grupowej fazie rozgrywek, otrzyma specjalne karty, swoim designem nawiązujące do Ligi Mistrzów. Karty piłkarzy RTTF (Road to the Final) różnią się znacznie od bazowych. Mają podniesione statystyki, ale najważniejsze w nich jest to, że za każdym razem, gdy drużyna danego piłkarza awansuje o jedną rundę, jego ocena ogólna wzrośnie. Czyli jeśli np. Erling Haaland otrzyma kartę RTTF ocenioną na 88 punktów, to po wyjściu jego klubu (Borussii Dortmund) z grupy, zostanie ona podniesiona do 89. Analogicznie, jeśli Borussia wygra w 1/8 finału, to Haaland będzie miał już 90 „overalla”, a jeżeli BVB wygra również w 1/4 finału, to 91 i tak coraz więcej aż do samego finału rozgrywek.

Podczas trwania wydarzenia dostępnych będzie najprawdopodobniej kilkanaście kart „Droga do finału”, które znajdziemy w paczkach lub zdobędziemy za pomocą wyzwań budowania składów oraz wydarzeń tygodniowych. Dzięki wpisowi EA Sports na Twitterze dowiedzieliśmy się, że pierwszą kartę Road to the Final dostanie zawodnik ze zwycięskiej drużyny w meczu pomiędzy Realem Madryt, a Interem Mediolan w Lidze Mistrzów. Spotkanie wygrała drużyna ze stolicy Hiszpanii, więc piłkarzem, który otrzyma specjalną kartę RTTF, dostępną poprzez wyzwania budowania składów, jest Isco – pomocnik Realu Madryt.

FIFA 21 zadebiutowała na PC, Xboksie One, PS4 i Nintendo Switch 9 października bieżącego roku. 4 grudnia 2020 roku trafi ona na PS5 i Xboksa Series X. Wersja na nową generację ma cechować się znacznie lepszą i realistyczniejszą oprawą graficzną.