Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2020, 13:02

autor: mikos

Rulebreakers FIFA 21 - dziś pierwsze wydarzenie w FUT

Dzisiaj o godzinie 19.00 w grze FIFA 21 wystartuje pierwsze duże wydarzenie specjalne o nazwie „Rulebreakers”. Czego możemy się po nim spodziewać?

Na godzinę 19:00 zaplanowano start pierwszego dużego wydarzenia tematycznego w trybie Ultimate Team w grze FIFA 21. EA postanowiło podzielić się z nami bardzo zagadkowymi informacjami o nadchodzącym evencie o nazwie „Rulebreakers”. Zapraszamy na jego omówienie.

W grze już od paru dni pojawiały się tajemnicze ekrany ładowania zwiastujące nadchodzące wydarzenie. Zgodnie z tradycją EA pokazało nam na nich trzy karty najlepszych zawodników z nadchodzącej tematycznej drużyny specjalnej oraz szczątkowe atrybuty jednego z nich. Z początku dowiedzieliśmy się, że będzie nim napastnik Napoli, przez co wiele osób zastanawiało się, czy nie chodzi o Arkadiusza Milika, bo na to wskazywałyby statystyki na karcie. Sprawę wyjaśnił jednak tweet EA Sports, dzięki któremu wiemy (na podstawie narodowości i kilku innych atrybutów), że będzie to nie Polak, a Belg. Wszystko wskazuje, że jedną kartę specjalną otrzyma więc Dries Mertens z Napoli, drugą najprawdopodobniej Harry Kane z Tottenhamu, a trzecią nieokreślony piłkarz z Brazylii.

Z dalszej części wpisu dowiedzieliśmy się także, że event „Rulebreakers” będzie polegał na tym, iż wybrani przez EA zawodnicy otrzymają specjalne karty, które zmienią ich styl i charakter gry. Zazwyczaj drużyna tworzona na potrzeby różnych wydarzeń mających miejsce w Ultimate Team składa się z 23 takich kart. W tym przypadku polega to na tym, że wybrani piłkarze, uprzednio wolni, ale silni, zostaną teraz nieco odchudzeni, ale za to obdarzeni będą wielką szybkością. Natomiast zwinni dryblerzy zaczną lepiej strzelać czy mocniej trzymać się na nogach. Ma to odrobinę wywrócić status quo w Ultimate Team i spowodować ciekawą zmianę w użyteczności poszczególnych zawodników.

Karty specjalne zawodników z drużyny „Rulebreakers” będzie można zapewne trafić w paczkach czy też poprzez wykonywanie tematycznych wyzwań budowania składów. Najprawdopodobniej kilka z nich odblokujemy także w ramach specjalnych zadań tygodniowych.

EA na pewno przygotuje też dla graczy wiele atrakcji związanych z nadchodzącym wydarzeniem. Bazując na tym, z czym mieliśmy do czynienia w przeszłości, możemy się spodziewać różnych wyzwań budowania składów czy tematycznych zadań tygodniowych, w których można będzie odblokować paczki, zawodników z drużyny „Rulebreakres” lub elementy kosmetyczne takie jak stroje czy karty personalizacji stadionu. W sklepie wewnątrz gry nie powinno zabraknąć także ograniczonych czasowo promocji na określone paczki.

Nie wiadomo, czy ten event zastąpi tradycyjne halloweenowe wydarzenie „Ultimate Scream” pojawiające się w FIF-ie co roku od FIF-y 17, które miało zwykle miejsce w ostatni piątek przed tym dniem.

FIFA 21 zadebiutowała na PC, Xboksie One, PS4 i Nintendo Switch 9 października bieżącego roku. Data premiery na PS5 i Xboksie Series X/S nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że nastąpi to w okolicy premiery nowych konsol.