Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2020, 17:50

FIFA 21 - piłkarze niezadowoleni ze swoich statystyk w grze

Piłkarze nie ukrywają niezadowolenia z ocen ogólnych w nadchodzącej FIF-ie 21. Niektórzy swoje oburzenie okazują w mediach społecznościowych.

FIFA 21 - piłkarze niezadowoleni ze swoich statystyk w grze - ilustracja #1
Czyżby oceny ogólne w grze nie oddawały rzeczywistości? Źródło – Wolves, YouTube.

Oceny ogólne graczy w grach to temat rzeka, bowiem prawie każdy sportowiec uważa, że zasłużył swoją postawą na więcej. Pisaliśmy niedawno o najlepiej ocenionych kartach w nadchodzącej FIF-ie 21 i tak jak się spodziewaliśmy, na temat wysokości atrybutów poszczególnych piłkarzy rozgorzała w Internecie dyskusja, czy nie są one aby zaniżone. Oczywiście niektórzy zawodnicy, w ogóle nie mając styczności z grą, nie są w stanie odnieść się do jej realiów. Są jednak tacy piłkarze jak np. Romelu Lukaku, bardziej zaangażowani w to, co dzieje się na wirtualnej murawie, i dają upust swojemu niezadowoleniu w mediach społecznościowych.

Belg uważa, że EA nie nagrodziło jego starań i zignorowało fakt, iż strzelił w zeszłym sezonie powalającą liczbę 34 bramek dla Interu Mediolan. Co więcej, mówi on wprost, że oceny ogólne piłkarzy są „bałaganem”, a zawodnicy powinni publicznie narzekać na ten fakt, bo są w oczach graczy źle odbierani. Lukaku zasugerował, że jego tempo ocenione na 81 jest niepoważne, i zadał retoryczne pytanie, czy ktoś w EA widział jego bramkę (po fantastycznym sprincie) przeciwko Szachtarowi Donieck.

Jak widać w powyższym poście na Twitterze, również piłkarz Manchesteru City Aymeric Laporte nie jest do końca zadowolony ze swojego tempa, które w FIF-ie 21 zostało ocenione zaledwie na 63. Po jego minie możemy wywnioskować, że spodziewał się lepszego wyniku, a nie są to raczej oczekiwania bezpodstawne, bowiem Francuz udowodnił na boisku nieraz, że biegać potrafi.

Myślicie, że oceny ogólne piłkarzy w FIF-ie to temat, na który nie powinni wypowiadać się sami zainteresowani, bo nie są obiektywni? Czy może wręcz przeciwnie – stoicie po stronie Romelu Lukaku, który sam lepiej wie, jak gra oraz co jest jego mocną stroną, i będzie nagłaśniał fakt, że traktowany jest niesprawiedliwie?

FIFA 21 zadebiutuje na PC, Xboksie One, PS4 i Nintendo Switch 9 października bieżącego roku. Data premiery na PS5 i Xboksie Series X nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że nastąpi to w okolicy wejścia na rynek nowych konsol.