Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2021, 20:29

autor: hexx0

Włamanie na serwery EA; hakerzy wykradli kod źródłowy FIFA 21

Serwis Motherboard dotarł do informacji o włamaniu na serwery Electronic Arts. Hakerzy mieli ukraść kody źródłowe gry FIFA 21 i silnika Frostbite. EA potwierdziło, że atak miał miejsce.

Serwis Motherboard uzyskał dostęp do podziemnych forów hakerskich, dzięki czemu odkrył, że firmie Electronic Arts wykradzione zostały kody źródłowe gry FIFA 21 oraz silnika Frostbite, w oparciu o który została stworzona popularna „kopanka”, a także napędzającego zapowiedzianego wczoraj Battlefielda 2042. EA potwierdziło, że rzeczywiście doszło do naruszenia bezpieczeństwa, ale sytuacja ma już być pod kontrolą, a co najważniejsze z pespektywy graczy – dane użytkowników nie były przedmiotem ataku.

Rzecznik firmy skomentował całą tę nieprzyjemną sytuację następującymi słowami:

Badamy niedawny incydent włamania do naszej sieci, podczas którego wykradziono pewną ilość kodu źródłowego gry [FIFA 21 – dop. red.] i powiązanych z nią narzędzi. Nie uzyskano jednak dostępu do danych graczy i nie mamy powodu sądzić, że istnieje jakiekolwiek ryzyko dla prywatności naszych odbiorców.

Wprowadziliśmy już ulepszenia bezpieczeństwa i nie spodziewamy się dalszego wpływu tego incydentu ani na nasze gry, ani na naszą działalność. W ramach trwającego dochodzenia aktywnie współpracujemy z funkcjonariuszami organów ścigania i innymi ekspertami.

Nie mamy oczywiście podstaw, aby nie wierzyć przedstawicielowi EA, ale jako że według raportu serwisu Motherboard firmie wykradziono ponad 780 GB danych, brak wśród nich jakichkolwiek wrażliwych informacji na temat graczy byłby sporym zaskoczeniem. Zwłaszcza że hakerzy mają chwalić się na wspomnianym forum dostępem do systemu matchmakingu w FIF-ie 21.

Jeśli faktycznie by tak było, mielibyśmy do czynienia z drugim dużym wyciekiem danych w ostatnich dniach. Wczoraj informowaliśmy Was bowiem o opublikowaniu w sieci największego w historii zbioru haseł, liczącego 8,4 miliarda unikalnych wpisów.

Przypomnijmy, że FIFA 21 ukazała się na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S i Switcha. Od 6 maja gra jest też dostępna w usługach Xbox Game Pass Ultimate oraz EA Play.