Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2020, 16:40

autor: Bebop

FIFA 20 - PZPN zapowiada eliminacje do esportowej kadry narodowej

Pod koniec stycznia PZPN rozpocznie eliminacje do e-sportowej kadry FIFA 20. Turnieje odbędą się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Ich celem jest wyłonienie zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w kwalifikacjach do mistrzostw świata w eFutbolu.

Reprezentanci polskiej kadry FIFA 20 pilnie poszukiwani! - FIFA 20 - PZPN zapowiada eliminacje do e-sportowej kadry narodowej - wiadomość - 2020-01-22
Reprezentanci polskiej kadry FIFA 20 pilnie poszukiwani!

Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział eliminacje do e-sportowej reprezentacji FIFA 20, które odbędą się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Najlepsi zawodnicy z obu platform będą reprezentować Polskę podczas eliminacji do turnieju FIFA eNations Cup.

Pierwsza tura internetowych kwalifikacji wystartuje 28 stycznia o godz. 18:00. Kolejne turnieje będą odbywać się codziennie do 1 lutego. Dzień później szesnastu najlepszych zawodników zmierzy się w fazie grupowej. Będzie ona rozgrywana w systemie szwajcarskim, w którym uczestnik z trzema przegranymi na koncie odpada z walki. Zwycięzca tego etapu otrzyma bezpośredni awans do finału w Warszawie zaplanowanego na 16 lutego. Zawodnicy z miejsc 2-9 wezmą udział w barażach, które wyłonią trzech uczestników ostatniej fazy. Turniej wyłoni po jednym najlepszym graczu na konsolach PS4 i Xbox One, a kadrę uzupełnią reprezentanci powołani na podstawie światowego rankingu FIFA Global Series.

Eliminacje mają system otwarty; mogą w nich wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat, są posiadaczami jednej z wymaganych konsol oraz legalnej kopii gry FIFA 20. Wszystkie wymogi są szczegółowo opisane w regulaminie. Do kwalifikacji można zapisywać się pod tym adresem.

Mamy kilku zawodników, którzy będą faworytami turnieju eliminacyjnego do reprezentacji, ale na scenie eFutbolu w każdym sezonie pojawia się nowa gwiazda, która niespodziewanie dołącza do grona najlepszych. Rozgrywki będą trudne i awans do etapu finałowego będzie wyzwaniem dla każdego zawodnika na polskiej scenie FIFA - skomentował kwalifikacje selekcjoner reprezentacji w eFutbolu, Jarosław Radzio.

Warto wspomnieć, że wcześniej PZPN wyłonił członków kadry w eFootball PES 2020. W walce o awans na mistrzostwa Europy 2020 nasz kraj będą reprezentować Michał „Misiek_LFC” Petrus, Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś, Kasjan „kasy_bojar” Bojarowski oraz Jan „jancioPL” Wójcik. W fazie grupowej zmierzą się z zawodnikami z Austrii, Islandii, Izreala oraz Rosji. Stawką jest wyjazd na finałowy turniej, który odbędzie się w Londynie.

  1. Recenzja gry FIFA 20
  2. Poradnik do gry FIFA 20
  3. FIFA 20 - oficjalna strona internetowa
  4. PZPN - oficjalna strona internetowa