Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2017, 11:30

autor: Góral

FIFA 18 z nowym systemem transferowym

Firma Electronic Arts pochwaliła się nowym systemem transferowym dostępnym w trybie kariery w grze FIFA 18. Podczas zabawy będziemy musieli negocjować z przedstawicielami klubów, agentami oraz samymi piłkarzami, ustalając warunki kontraktów.

Nie tylko w Drodze do sławy dostępne będą scenki przerywnikowe. - FIFA 18 z nowym systemem transferowym - wiadomość - 2017-09-02
Nie tylko w Drodze do sławy dostępne będą scenki przerywnikowe.

Poznaliśmy szczegóły dotyczące kariery w grze FIFA 18. Niedawno pisał o nich Jakub Mirowski w swojej zapowiedzi, ale teraz wiemy jeszcze więcej. Na pierwszy plan wysuwa się całkowicie zmieniony system związany z transferami i kontraktami. W opublikowanym wpisie wyjaśniono, że interesujących zawodników możemy obserwować z nowego ekranu transferowego, skąd także rozpoczynamy negocjacje. Te odbywają się na dwa sposoby. Bierzemy w nich udział sami, korzystając z koła decyzyjnego, służącego do prowadzenia rozmów z przedstawicielem klubu czy piłkarza. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, by negocjować warunki, możemy poprosić o pomoc naszego asystenta.

Panie, to ile chcecie za tego Lukaku?
Panie, to ile chcecie za tego Lukaku?
Kariera w grze FIFA 18:
  • duże zmiany związane z transferami zawodników;
  • trzeba będzie prowadzić negocjacje z klubem i piłkarzem;
  • pojawią się scenki przerywnikowe.

Najpierw spotykamy się z pracownikami klubu, w celu uzgodnienia ceny za upragnionego sportowca, ale to nie wszystko, gdyż będziemy musieli także pamiętać o rozmaitych klauzulach, np. dodatkowych bonusach w przypadku ewentualnej sprzedaży pozyskiwanego zawodnika. Złożoną propozycję rozpatrzy sztuczna inteligencja, dynamicznie reagująca na nasze poczynania i starająca się ugrać jak najwięcej dla swojego klubu. Gdy już dojdziemy do porozumienia, rozpoczniemy rozmowy z samym piłkarzem lub jego agentem, ustalając takie szczegóły jak długość kontraktu, premie za występy czy też oczywiście podstawowe wynagrodzenie.

FIFA 18 z nowym systemem transferowym - ilustracja #3

Co ciekawe, podobnie jak w trybie fabularnym Droga do sławy: Powrót Huntera, tak i w zwykłej karierze będziemy oglądać przerywniki filmowe. Pokazywane one będą podczas różnych wydarzeń, nie tylko związanych z kupowaniem zawodników. Obejrzymy więc krótkie wideo, np. podczas wręczania nagród za zawodnika miesiąca czy też po zdobyciu mistrzostwa w lidze.

FIFA 18 z nowym systemem transferowym - ilustracja #4

Przypominamy jeszcze, że sama Droga do sławy również ma być bardziej rozbudowana i mniej liniowa. Podejmowane przez nas decyzje, zarówno te na boisku, jak i poza nim, mają mieć realny wpływ na dalsze losy Huntera, ale dopiero po premierze gry przekonamy się czy tak jest naprawdę.

FIFA 18 ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Dostępna będzie też okrojona wersja na PlayStation 3 i Xboksa 360 oraz specjalne wydanie na Switcha. Premiera produkcji odbędzie się 29 września bieżącego roku.

FIFA 18 z nowym systemem transferowym - ilustracja #5