Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2015, 12:44

FIFA 16 nowym liderem listy brytyjskich hitów. Top 10 UK (20 - 16 września)

Można się było spodziewać, że premiera gry FIFA 16 wywinduje z miejsca ten tytuł na pierwszą pozycję listy bestsellerów sprzedaży detalicznej w Zjednoczonym Królestwie. Sprawdźmy, jak prezentuje się pierwsza dziesiątka hitów ubiegłego tygodnia.

Nowym liderem listy brytyjskich bestsellerów została gra FIFA 16, która jednak osiągnęła w premierowym tygodniu nieco gorszy wynik od swojej poprzedniczki sprzed roku. Dokładnie o 7%, co tragedią chyba nie jest, ponieważ przychód został zredukowany jedynie o 4%. Jednak dla nas ciekawsza jest druga informacja, która unaocznia zmiany, jakie zaszły wśród graczy w ciągu tego okresu. Otóż w ciągu kilku pierwszych dni sprzedaży zeszłorocznej edycji, posiadacze konsol poprzedniej generacji stanowili 45% ogółu osób, które zdecydowały się na jej zakup. W tym roku, posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3 stanowią już tylko 19%. Komentarz jest chyba zbędny.

Poza pierwszą dziesiątką, na miejscu 15, zadebiutował tylko jeden tytuł. Jest to Blood Bowl II, czyli amerykański football w realiach świata Warhammer Fantasy. Pierwowzorem serii jest gra figurowa, której początki istnienia datujemy na drugą połowę lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

1.

FIFA 16

2.

Destiny: The Taken King

3.

Forza Motosport 6

4.

Skylanders Supercharges

5.

Metal Gear Solid: The Phantom Pain

6.

Pro Evolution Soccer 2016

7.

Mad Max

8.

Grand Theft Auto V

9.

Call of Duty: Ghosts

10.

LEGO Jurassic World

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 16

FIFA 16