Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2013, 13:13

FIFA 14 przejmuje fotel lidera po Grand Theft Auto V. Top 10 UK (22 - 28 września)

GTA V nie poradziło sobie z artyleryjską nawałą przeprowadzoną przez zmasowane siły FIFA 14. Gra Rockstara, po zaledwie tygodniu musi pogodzić się ze spadkiem na miejsce drugie. Zobacz jak kształtuje się pierwsza dziesiątka najchętniej kupowanych tytułów w Wielkiej Brytanii w sprzedaży detalicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 22 a 28 września.

Zaledwie tydzień Grand Theft Auto V cieszyło się z pozycji lidera. Ukazująca się aż na ośmiu różnych platformach FIFA 14 może sobie poradzić nawet z takim tuzem, jakim jest ostatnie dzieło Rockstara, które po pierwszym tygodniu sprzedaży odczuło spadek zainteresowania klientów aż o 83%. Premierowy tydzień dla gry Electronic Arts wypadł jednak aż o 24% słabiej niż wynik FIFA 13 osiągniety przed rokiem. Być może po części to kwestia bezpośredniej rywalizacji z Pro Evolution Soccer, a być może fakt, że część potencjalnych nabywców czeka na wersje next-genowe.

Pozostałe gry w pierwszej dziesiątce radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Spadek zanotowały m.in. Minecratf: Xbox 360 Edition (-2%), Pro Evolution Soccer 2014 (-46%), The Last of Us (-41%). Dzięki promocji, do pierwszej dziesiątki powrócił za to Rayman: Legends (+34%).

1.

FIFA 14

2.

Grand Theft Auto V

3.

Minecraft: Xbox 360 Edition

4.

Pro Evolution Soccer 2014

5.

The Last of Us

6.

Disney Infinity

7.

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

8.

Saint's Row IV

9.

Diablo III

10.

Rayman Legends