Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2015, 18:42

autor: Góral

Far Cry Primal oficjalnie zapowiedziany. Premiera 23 lutego 2016 roku [news zaktualizowany]

Firma Ubisoft potwierdziła wcześniejsze doniesienia i oficjalnie zapowiedziała grę Far Cry Primal. Produkcja ukaże się 23 lutego 2016 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz w marcu 2016 roku na komputerach PC.

AKTUALIZACJA:

Okazało się, że data 23 lutego 2016 roku dotyczy tylko konsol PlayStation 4 i Xbox One. PC-towcy na szczęście nie będą musieli czekać strasznie długo, gdyż Far Cry Primal ukaże się na komputerach w marcu, jednak dokładnego terminu nie zdradzono.

Kilkanaście godzin temu dzięki tureckiemu IGN-owi dowiedzieliśmy się, że Ubisoft pracuje nad nową grą z serii Far CryFar Cry Primal. Produkcja została oficjalnie zapowiedziana, doczekaliśmy się także powyższego zwiastuna oraz daty premiery. Tytuł ukaże się konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC 23 lutego 2016 roku. Akcja rozgrywać będzie się w czasach epoki kamienia łupanego, przy czym deweloperzy obiecują, że będzie to „epoka kamienia łupanego w stylu Far Cry. Podczas zabawy wcielimy się w niejakiego Takkara – wytrawnego myśliwego, który jako jedyny ostał się ze swojej grupy łowieckiej. Głównym celem podczas zabawy ma być samo przetrwanie w krainie Oros, ale do naszych zadań będzie należeć też założenie nowego plemienia, walka z innymi ludźmi oraz drapieżnikami.

W Far Cry Primal zapolujemy na mamuta. - Far Cry Primal oficjalnie zapowiedziany. Premiera 23 lutego 2016 roku [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-10-07
W Far Cry Primal zapolujemy na mamuta.
Far Cry Primal w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra FPP
  • Deweloper: Ubisoft
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 23 lutego 2016 roku (konsole, wersja na PC-ty w marcu)

Rozgrywka, mimo iż osadzona w zupełnie innej epoce niż wcześniejsze odsłony serii, pod pewnymi względami będzie bardzo podobna do tego, co już znamy. Oznacza to, ze będziemy przejmować przyczółki przeciwników i bawić się w wytwarzanie broni z materiałów pozyskanych z pokonanych zwierząt. W trakcie przygody wykorzystamy też ogień, który posłuży do odstraszania drapieżników w nocy, ale także zapewni dodatkowe możliwości podczas walki.

Na opublikowanym zwiastunie można zobaczyć polowanie na mamuta, atak tygrysa szablozębnego, czy też członków wrogiego plemienia. Na nudę raczej nie będziemy narzekać, aczkolwiek fani „normalnych” odsłon mogą być nieco zmieszani. Tak czy siak, zapowiada się ciekawa gra.

Far Cry Primal oficjalnie zapowiedziany. Premiera 23 lutego 2016 roku [news zaktualizowany] - ilustracja #3
Far Cry Primal oficjalnie zapowiedziany. Premiera 23 lutego 2016 roku [news zaktualizowany] - ilustracja #4