Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2020, 22:30

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Far Cry 6 - rozdzielczość 4K nie dla PS5 i PC, zaoferuje ją tylko Xbox [aktualizacja]

Wsparcie techniczne firmy Ubisoft zdradziło dzisiaj na Twitterze, że Far Cry 6 w rozdzielczości 4K dostępny będzie wyłącznie na konsolach Xbox One X i Xbox Series X.

Far Cry 6 - rozdzielczość 4K nie dla PS5 i PC, zaoferuje ją tylko Xbox [aktualizacja] - ilustracja #1
Nie wszyscy będą mieli okazję zagrać w Far Cry’a 6 w rozdzielczości 4K.

Aktualizacja:

Oficjalne konto wsparcia technicznego Ubisoftu usunęło poprzedni wpis i oznajmiło, że podana wcześniej wiadomość była myląca. Informacja, która widnieje na grafice, odnosi się tylko do konsol z rodziny Xboksa i oznacza, że rozdzielczość 4K dostępna będzie wyłącznie na Xboksie One X oraz Xboksie Series X (nie znajdziemy jej np. w Xboksie One S). Na razie firma nie wypowiada się w temacie pozostałych platform (tj. PlayStation i PC).

Oryginalna wiadomość:

Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę na informację, która widnieje na grafice promującej produkcję, o tym, że Far Cry 6 w rozdzielczości 4K dostępny będzie wyłącznie na konsolach Xbox One X i Xbox Series X. Niepewny, czy nie doszło tutaj do jakiejś pomyłki, zapytał więc kilka dni temu o to oficjalne konto wsparcia technicznego Ubisoftu. Dzisiaj potwierdziły się jego domysły i francuska firma oficjalnie przyznała, że rozdzielczość 4K faktycznie dostępna będzie wyłącznie na konsolach Microsoftu.

Wychodzi więc na to, że posiadacze PS4, PS5, a także komputerów osobistych nie odpalą produkcji w 4K. W wątpliwość można by podać interpretację odpowiedzi Ubisoftu, bowiem zadane pytanie nie dotyczyło bezpośrednio pecetów, ale Microsoft wyraźnie zaznaczył, że wspomnianej rozdzielczości doczekamy się tylko na Xboksie One X i Xboksie Series X.