Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2021, 22:30

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Kosztowny gadżet z Far Cry 6 - zobaczcie limitowany zegarek za 4708 zł

Far Cry 6 otrzyma limitowany zegarek tematyczny o wartości 4708 złotych. Jego dokładna kopia znajdzie się na wirtualnych nadgarstkach graczy w trakcie rozgrywki.

Premiera Far Cry 6 już za dwa tygodnie. W nadchodzącej odsłonie przy pomocy przenośnych katiusz, tresowanych aligatorów i wyrzutni płyt z Macareną wywołamy powstanie przeciwko dyktatorowi terroryzującemu naszą ojczyznę – Yarę. Na potyczkę z tak wytrawnym przeciwnikiem nie możemy przyjść odziani niczym ostatni wieśniak, prawda? O stylowy przebieg naszej rewolucji zadbała firma Hamilton, lubująca się w produkcji luksusowych zegarków. Tak oto powstał jej najnowszy wyrób z kolekcji „Khaki Field” w limitowanej tytanowej wersji, identyczny z tym, który nosi protagonist(k)a Far Cry 6.

Z doświadczenia wiemy, że projektowanie zegarka na potrzeby ekranu nie zawsze od razu przekłada się na produkt w świecie rzeczywistym, dlatego pomysł, by ktoś nosił ten limitowany egzemplarz, a jednocześnie używał go jako sprzętu w grze, jest niezwykle ekscytującą perspektywą i nie możemy się doczekać, by zobaczyć go w akcji – Vivian Stauffer, prezes firmy Hamilton.

Kosztowny gadżet z Far Cry 6 - zobaczcie limitowany zegarek za 4708 zł - ilustracja #1
Ubisoft wspina się na wyżyny z marketingiem Far Cry 6.

Zegarek ma automatyczny mechanizm, zamknięty w szczotkowanej, 42-milimetrowej tytanowej obudowie, wraz z czarną tarczą z czerwoną wskazówką sekundnika i stylizowaną na logo gry cyfrą sześć. W zestawie z brązowym skórzanym paskiem NATO każdy zegarek posiada również dodatkowy brązowy pasek ze skóry nubukowej i narzędzie do jego zmiany. Konstrukcja ma wodoszczelność wynoszącą 10 barów i rezerwę mocy wynoszącą 80 godzin.

Cena ma wynieść 1 195 dolarów (ok. 4 708 zł), a sama limitowana edycja zostanie ograniczona do 1983 egzemplarzy. Jest to liczba nieprzypadkowa, gdyż to właśnie w tym roku Juan Cortez (jedna z ważniejszych postaci w nadchodzącej grze) uratował życie Santosa Espinosy – poprzedniego prezydenta Yary. Ten w podzięce ofiarował mu właśnie ten zegarek. Nie do końca wiadomo, jak trafi on w wirtualne ręce gracza, ale znane są bonusy, jakie zaoferuje po założeniu – zwiększoną obronę w trakcie sprintu.

Sprzedaż zegarka ruszy tuż po premierze Far Cry 6, która zaplanowana jest na 7 października tego roku. Gra ukaże się na PC-tach, Xboxie Series X|S, PS5, Xboxie One oraz PS4.