Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2020, 08:21

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Fanowskie narzędzia modderskie do Wiedźmina 3 zadziałają z Cyberpunk 2077

Twórca fanowskiego zestawu narzędzi modderskich do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, znanego jako WolvenKit, przekazał, że jego dzieło otrzyma wsparcie dla Cyberpunka 2077.

W SKRÓCIE:

  1. stworzone przez fana narzędzia modderskie WolvenKit do Wiedźmina 3 otrzymają wsparcie dla Cyberpunka 2077;
  2. nie wiadomo, kiedy „modkit” dostanie aktualizację.

Twórca WolvenKit – zestawu narzędzi modderskich o otwartym kodzie źródłowym (tzw. open-source) do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonupoinformował, że po premierze Cyberpunka 2077 zamierza zaktualizować swoją kreację w taki sposób, by współpracowała także z nową grą studia CD Projekt RED.

Teraz, gdy jesteśmy tak blisko premiery CP77, przygotowujemy się do uaktualnienia społecznościowych narzędzi modderskich do Wiedźmina 3 – WolvenKit – w celu dodania obsługi Cyberpunka – napisał modder o ksywie Traderain w poście na oficjalnym forum firmy CD Projekt RED.

Oznacza to, że pomimo braku oficjalnego „modkitu”, który – jak wiemy – nie będzie dostępny w dniu premiery, dość szybko możemy doczekać się modyfikacji do wspomnianej futurystycznej gry RPG. Zaktualizowanie WolvenKit jest możliwe dlatego, że obydwa tytuły korzystają z tego samego silnika Red Engine (choć Cyberpunk powstał w oparciu o jego nowszą wersję).

Na razie nie wiadomo, kiedy zestaw narzędzi otrzyma wsparcie dla Cyberpunka 2077 – pozostaje mieć nadzieję, że stanie się to szybko. Obecną wersję WolvenKit znajdziecie tutaj oraz tutaj.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  3. Słyszałem Cyberpunka 2077 po polsku… i chyba będę grał w angielską wersję
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna