Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2020, 14:35

autor: AlexB

Fanowski remake Bitwy o Śródziemie na osiemnastominutowym gameplayu

W sieci pojawiła się prezentacja gameplayu BFME: Reforged, czyli fanowskiego remake'u Władcy Pierścieni: Bitwy o Śródziemie powstającego na silniku Unreal Engine 4. Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy projekt będzie miał swoją oficjalną premierę.

Fani klasycznej strategii czasu rzeczywistego Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie być może słyszeli już o projekcie BFME: Reforged. Jest to fanowska próba odtworzenia popularnego tytułu z 2004 roku na silniku Unreal Engine 4. W lutym tego roku pisaliśmy o prezentacji frakcji Isengardu, która będzie jedną z dostępnych stron konfliktu w tej nieoficjalnej produkcji (obok Mordoru, Angmaru, ludzi, elfów, goblinów, krasnoludów). Teraz przyszedł czas na nieco większe konkrety. Zapraszamy Was do obejrzenia przeszło osiemnastominutowego gameplayu ukazującego tytuł w akcji.

Podobnie jak prezentacja z lutego, powyższy zapis rozgrywki BFME: Reforged skupia się na frakcji Isengardu. Możemy przyjrzeć się jej jednostkom – sposobie, w jaki się je rekrutuje oraz animacjom. W przypadku tych ostatnich warto zwrócić uwagę, że twórcy postarali się o dodanie systemu kolizji, nieobecnego w oryginale. Poszczególni żołnierze mogą teraz na siebie wpadać, co powinno nie tylko nadać zabawie dodatkowego realizmu, ale również wpłynąć na gameplay. Nie zabrakło też prezentacji systemu budowania. W przeciwieństwie do produkcji z 2004 roku, konstrukcje w BFME: Reforged będzie można wznosić w dowolnym miejscu, a nie jedynie na wyznaczonych polach.

Na najnowszym nagraniu z BFME: Reforged doskonale widać także interfejs identyczny z tym znanym z oryginalnej Bitwy od Śródziemie, a także przyciągające wzrok otoczenie. Co ciekawe, obserwować je będzie można nie tylko z lotu ptaka, ale również z poziomu zwykłego żołnierza. W trakcie zabawy pojawi się opcja uruchomienia kamery TPP przypiętej do wybranego wojaka i podróżowania w ten sposób przez pole bitwy.

Fanowski remake Bitwy o Śródziemie na osiemnastominutowym gameplayu - ilustracja #1
Projekt BFME: Reforged znajduje się w przygotowaniu już od ponad dwóch lat.

Twórcy uczulają, że to co możecie zobaczyć na powyższym gameplayu z BFME: Reforged nie pochodzi z ostatecznej wersji projektu. Sporo się jeszcze zmieni – dodane zostaną chociażby efekty dźwiękowe i muzyka. Wkrótce powinniśmy poznać nowe informacje o postępach prac.

Niestety, jak na razie nie wiadomo, kiedy BFME: Reforged będzie miał swoją premierę. Według oficjalnych planów, poprzedzą ją dwie fazy testów – zamknięta beta oraz otwarta beta, która będzie dostępna dla wszystkich. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w pierwszej kolejności udostępniony zostanie tryb multiplayer. Kampania dla pojedynczego gracza pojawi się nieco później.

Fanowski remake Bitwy o Śródziemie na osiemnastominutowym gameplayu - ilustracja #2
Źródło: bfmereforgedforum.org

Jeśli chcielibyście osobiście pomóc w tworzeniu BFME: Reforged, to możecie zgłosić się do twórców oferując swoje umiejętności. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu. Z kolei klikając na ten link, wesprzecie projekt finansowo, choć należy wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to obowiązkowe. Fanowski remake będzie dostępny całkowicie za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

Na koniec można zadać sobie jeszcze pytanie, czy w ogóle uda się doprowadzić projekt BFME: Reforged do końca, czy też skończy się na jego zamknięciu z powodu naruszenia praw autorskich? Na razie twórcy pracują w spokoju i fani Bitwy o Śródziemie z pewnością trzymają kciuki, by tak pozostało.

  1. Oficjalna strona internetowa BFME: Reforged