Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2022, 11:14

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Fani ETS2 chcą elektrycznego samochodu i nie jest to Tesla

Kolejna elektryczna ciężarówka przykuła uwagę graczy ETS2. Tym razem chodzi o model Battery electric truck (BEV) od Scanii.

Gracze ETS2 domagają się elektrycznych ciężarówek. Pisaliśmy już o modelu Semi od Tesli, teraz społeczność skupiła się wokół innego pojazdu – Battery electric truck (BEV) od Scanii. Nie wszyscy są jednak przekonani do tego pomysłu.

Sprawy techniczne

Jak to w przypadku elektrycznych samochodów bywa, wirtualnych kierowców interesuje najbardziej zasięg. Według danych, które znajdują się na oficjalnej stronie Scanii, Battery electric truck jest w stanie przejechać pomiędzy 230 a 320 kilometrów. Zależne jest to oczywiście od masy załadunku.

To wzbudza w graczach ETS2 lekki niepokój. Jak sami zaznaczają, symulator skupia się wokół transportów na dalekie lub średnie dystanse. Zatem ciężarówka mogąca przejechać na jednym ładowaniu średnio 300 kilometrów niezbyt do nich przemawia.

Te ciężarówki są zaprojektowane na krótkie dystanse. ETS2 skupia się na średnich-długich przewozach. Tego nie da się połączyć – napisał YceiLikeAudis.

Hmmm czyli muszę ładować 2 razy na 1000 km trasy z dostawą (3 razy jeśli jest objazd). Długa rama 6x4 ze zbiornikiem 1000 litrów wystarcza na co najmniej 2200 km...

edit: BEV może i jest dobry na lokalne dostawy, ale nie na długie trasy – napisał SL0WRID3R.

Inne ciężarówki elektryczne

BEV Scanii czy Semi Tesli nie są oczywiście jedynymi elektrycznymi ciężarówkami. Gracze wspominają również o modelach od Volvo i MAN. Jak widać, pojazdów nie brakuje, choć do tej pory żaden z nich nie wszedł do ETS2.

W tym momencie do drzwi kierowców pukają mody. Mowa tutaj o kilkukrotnie wspomnianym już Tesla Semi Truck czy Mercedes-Benz Urban E-Truck. Twórcy skupili się głównie na tych dwóch ciężarówkach, a na więcej modów poświęconych konkretnym modelom trzeba niestety poczekać. Możecie również wybrać drogę „na okrętkę”, instalując do ETS2 modyfikację, wprowadzającą silniki elektryczne.

  1. Euro Truck Simulator 2 – poradnik do gry
  2. Najlepsze mody do ETS2 – czyli lepszy Euro Truck Simulator 2