Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2022, 13:05

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Na tę ciężarówkę fani ETS2 czekają już 5 lat

Ciężarówka Semi od Tesli miała szansę wyjechać na ulice w ATS. Tak się jednak nie stało, a sprawę w swoje ręce wzięli moderzy, samodzielnie wprowadzając pojazd od ETS2.

Studio SCS Software zasugerowało kilka lat temu wprowadzenie do ATS ciężarówki Semi od Tesli, co podekscytowało część fanów symulatora. Minęło jednak parę lat, a o pojeździe w grze cały czas cisza. Pomóc mogą jednak modyfikacje.

No i gdzie ta Tesla

Wspomniany tweet pojawił się 5 lat temu. Od tamtej pory nie usłyszeliśmy wiele na temat wprowadzenia elektrycznej ciężarówki do gry. Przyczyn tego może być kilka, z czego tą najbardziej prawdopodobną wydaje się fakt, że Semi nie wyjechała jeszcze na ulice.

Na tę ciężarówkę fani ETS2 czekają już 5 lat - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Ciężarówki od Tesli można dopiero zamawiać, a pierwsze modele mają trafić do zainteresowanych w przyszłym roku. W temacie Semi warto zaznaczyć, że dostępna będzie ona w dwóch wariantach za 150 tysięcy oraz 180 tys. dolarów. Jeśli chodzi o specyfikację modeli, różnią się one dystansem, który są w stanie pokonać.

Drugą przyczyną może być to, że konieczne byłoby wprowadzenie do ATS stacji ładujących dla elektrycznych aut. Jak jest faktycznie, tego nie wie nikt. Poza moderami.

Czego nie ma w grze, to dodadzą mody

Moderzy zajęli się brakiem Semi w grze. Nie są to jednak przeróbki do wspomnianego wcześniej ATS, a do Euro Truck Simulator 2. Projektów wprowadzających do gry Semi powstało kilka, np. Tesla Truck 2020 czy Tesla Semi Truck.

Złą wiadomością jest to, że większość z nich nie jest dostosowana do aktualnej wersji ETS2, czyli 1.44. Jak napisał twórca moda w opisie filmu, ostatni raz testował on Tesla Semi Truck na wersji 1.40.

Można jednak temu zaradzić. Mianowicie Steam pozwala na zmianę wersji gry na wcześniejszą, dzięki czemu będziecie w stanie przetestować Semi w ETS2. Z kolei to, czy ciężarówka oficjalnie trafi do którejś z gier, zapewne okaże się bliżej faktycznej premiery pojazdu w 2023 roku.