Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2021, 11:17

autor: Gacek

Szalony wyczyn. Gracz jako jedyny na świecie zdobył wszystkie trofea w grach z serii Final Fantasy

Użytkownik Reddita Rebourne07 pochwalił się, że obecnie jest jedynym na świecie zdobywcą wszystkich trofeów w każdej grze z serii Final Fantasy.

Odblokowanie wszystkich trofeów w grze potrafi być naprawdę wymagające, więc rzadko zdarza się, żeby gracze zdobywali platynę w więcej niż kilku produkcjach. Jedną z osób mających wyjątkowe podejście do tego tematu jest użytkownik Reddita Rebourne07 – jako jedyny człowiek na świecie zdobył on wszystkie trofea z każdej umożliwiającej to części kultowej serii Final Fantasy. Osiągnięcie tego zajęło mu tylko… 10 lat.

Szalony wyczyn. Gracz jako jedyny na świecie zdobył wszystkie trofea w grach z serii Final Fantasy - ilustracja #1
Tak prezentuje się lista 25 produkcji, w których gracz zdobył wszystkie trofea

Zdobycie wszystkich trofeów musiało być ogromnym wyzwaniem, szczególnie zważając na to, że Rebourne07 ma żonę i trójkę dzieci oraz pracuje jako programista. Jak sam stwierdził, nie poleca nikomu próbować powtórzyć tego osiągniecia. Rekordzista musiał m.in. przechodzić najmniej ulubioną część cyklu dwa razy. W grach ze swojej ukochanej serii spędził łącznie około 3000 godzin.

Jeszcze dwa lata temu Rebourne07 był jedną z dwóch osób posiadających wszystkie trofea w grach z serii. Od tego czasu w ramach marki wydano jednak parę kolejnych odsłon i DLC, więc Rebourne07 musiał znów poświęcić sporo czasu, żeby nie zostać w tyle. Jednak dzięki temu jest teraz jedynym zdobywcą wszystkich trofeów. Jego największy rywal, gracz o pseudonimie DoctorTaco, jest jednak jedynie (albo aż) o dwa trofea od osiągnięcia tego samego, co Rebourne07.

Czy Waszym zdaniem takie poświęcenie dla wirtualnych osiągnięć ma sens? A może satysfakcja z pokonanego wyzwania jest lepsza niż jakakolwiek inna nagroda?