Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2022, 12:46

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Chodzące mauzoleum z LEGO rozgrzało społeczność fanów Elden Ring

Jeden z fanów gry Elden Ring podjął się karkołomnego zadania. Z ponad 5 tys. klocków LEGO zbudował chodzące mauzoleum znane z produkcji studia FromSoftware. Wyczyn ten zdobył wielkie uznanie wśród społeczności graczy.

Na początku tego roku miała miejsce premiera długo wyczekiwanej gry Elden Ring. Produkcja w chwili obecnej jest najlepiej sprzedającą się grą Bandai Namco w historii – do marca rozeszła się w 13,4 mln egzemplarzy na całym świecie. Tytuł został również bardzo dobrze odebrany przez krytyków (w serwisie Metacritic średnia ocen Elden Ring na PC wynosi 94/100) i podobnie jak inne dzieła FromSoftware, produkcja szybko zebrała sporą grupę zagorzałych fanów.

Od momentu jej wydania owi miłośnicy gry tworzą różnego rodzaju dzieła sztuki, które stają się hołdem dla hitowego RPG-a akcji. Jedno z nich odbiło się szczególnym echem w sieci.

Użytkownik Reddita o nicku HoboSapient pochwalił się ostatnio na portalu imponującą budowlą chodzącego mauzoleum lub, jak niektórzy wolą, „wędrującego mauzoleum” z Elden Ring. Niesamowite dzieło z klocków LEGO przedstawia to dziwne stworzenie w najdrobniejszych szczegółach, łącznie z jego skalistą powierzchnią i bujnym porostem.

Chodzące mauzoleum z LEGO rozgrzało społeczność fanów Elden Ring - ilustracja #1
Źródło: Reddit / @HoboSapient.

Jak wynika z informacji twórcy, dzieło waży aż 30 funtów (ponad 13 kilogramów), a do jego budowy użyto od 5 do 6 tysięcy klocków LEGO, których zbiór zajął 20 lat. Każda część ikonicznego stworzenia z gry – od brzęczącego dzwonu po kolorowe kwiaty – została uwzględniona w zapierającej dech w piersiach konstrukcji HoboSapienta.

Finalna budowla zdobyła ogromne uznanie wśród fanów Elden Ring. Co ciekawe, pojawiają się również głosy zachęty, by twórca zgłosił swoją pracę do programu LEGO Ideas, w którym wszyscy chętni mogą proponować własne pomysły na zestawy do ogólnodostępnej sprzedaży.

Póki co HoboSapient zastanawia się nad takim rozwiązaniem, ale trzeba przyznać, że gdyby budowla trafiła na sklepowe półki, mogłaby cieszyć się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej