Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 25 lutego 2023, 09:41

autor: Adrian Werner

Fallout w Hearts of Iron 4 - fanowski projekt z nową wersją

Doczekaliśmy się aktualizacji Hearts of Iron 4: Old World Blues, czyli moda przenoszącego strategiczny przebój studia Paradox w realia cyklu Fallout.

Źródło fot. Bethesda.
i

Ukazała się nowa wersja moda Old World Blues, czyli totalnej konwersji, która przenosi akcję strategii Hearts of Iron IV w postapokaliptyczne realia cyklu Fallout. Aktualizacja została oznaczona numerem 4.1.16 i poprawia balans rozgrywki, usuwa błędy, ulepsza AI oraz dodaje doradców dla frakcji New Reno, bazujących na postaciach z Fallouta 2.

Projekt zmienia większość elementów gry. Otrzymujemy zupełnie nową mapę, nieznane wcześniej technologie i frakcje oraz przygotowane od zera drzewka rozwoju. Nie zabrakło także zatrzęsienia wydarzeń, urozmaicających zabawę w zniszczonym wojną atomową świecie. Do tego dochodzi masa świeżych elementów wizualnych i dźwiękowych.

  1. Old World Blues – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)

Modyfikacja koncentruje się na odtworzeniu wyłącznie Ameryki Północnej. Akcja rozpoczyna się w roku 2275. W Old World Blues bierzemy udział w dynamicznej wojnie pomiędzy różnymi frakcjami znanymi z serii Fallout. Wszystkie one zostały drobiazgowo odtworzone, otrzymując postacie historyczne, własne jednostki oraz technologie.

Mod jest wyśmienicie opracowany. Autorom udało się skutecznie zrealizować postapokaliptyczne realia, zachowując jednocześnie głębię rozgrywki typową dla Hearts of Iron IV. Do HoI4 ukazało się sporo modyfikacji, ale większość z nich oferuje jedynie realistyczne scenariusze historyczne. Projekty przenoszące akcję w fantastyczne realia trafiają się bardzo rzadko, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność Old World Blues.

Projekt obecnie prezentuje wysoki poziom dopracowania i ma bardzo obszerną zawartość, ale autorzy cały czas pracują nad jego rozwojem. W tym roku m.in. wprowadzono spory zestaw nowych jednostek, rozszerzono listę wydarzeń oraz rozbudowano drzewka technologiczne.

  1. Strona moda w serwisie ModDB
  2. Old World Blues w Steam Workshop
  3. Recenzja gry Hearts of Iron IV – powrót w wielkim stylu
  4. Hearts of Iron IV – poradnik do gry