Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lipca 2015, 09:38

autor: Adrian Werner

Fallout Shelter trafi na Androida 13 sierpnia

Firma Bethesda poinformowała, że konwersja gry Fallout Shelter na Androida ukaże się 13 sierpnia. Autorzy szykują również aktualizację z nową zawartością.

Posiadacze urządzeń z systemem iOS już od dwóch miesięcy bawią się w wyśmienitą postapokaliptyczną strategią Fallout Shelter. Teraz jej twórcy, czyli ludzie ze studia Bethesda, wreszcie ujawnili kiedy konkretnie do zabawy będą mogli dołączyć użytkownicy Androida – ich wersja zadebiutuje 13 sierpnia tego roku.

Podobnie jak pierwowzór z iOS, wydanie na system firmy Google wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Warto dodać, że konwersja nie jest jedynym, nad czym pracują obecnie twórcy. Z okazji imprezy QuakeCon, wypuścili oni obrazek pokazujący nowe elementy, które zostaną dodane w nadchodzącej aktualizacji:

Z tej grafiki możemy się dowiedzieć, że gra wzbogaci się m.in. o zmutowane potwory znane jako Deathclaws czy robota marki Mr. Handy. Patch trafi na iOS-a 13 sierpnia, a wydanie na Androida od razu zadebiutuje zaktualizowane o nową zawartość.

Przypomnijmy, że Fallout Shelter to strategia ekonomiczna, osadzona w uniwersum popularnej postapokaliptycznej serii RPG-ów. Gracz wciela się w osobę zarządzającą schronem przeciwatomowym. Jego zadaniem jest dbanie o stan techniczny obiektu i zaspokajanie potrzeb mieszkańców, oraz ich ochronę przed licznymi zagrożeniami, zarówno tymi pochodzącymi z wnętrza schronu, jak i zewnętrznymi, takimi jak bandyci czy mutanty.

Skala sukcesu gry zaskoczyła wszystkich. Projekt pomyślano jako małą produkcję, mającą wypromować nadchodzące Fallout 4 i nikt nie spodziewał się, że tytuł w błyskawicznym tempie stanie się jedną z najbardziej dochodowych pozycji w App Store. W ciągu pierwszych dwóch tygodni przychody przekroczyły 5 milionów dolarów. Co ciekawe, wyniki te udało się uzyskać bez agresywnego systemu mikropłatności. Zamiast tego całość opracowano tak, aby również bez wydawania prawdziwych pieniędzy można się było dobrze bawić.

Obecnie szaleństwo związane z Fallout Shelter już mocno osłabło i szacuje się, że gra generuje około 40 tys. dolarów przychodów dziennie, co i tak jest jednak godnym podziwu wynikiem. Bethesda płaci za to, że nie przewidziała wielkiej popularności swojego projektu i przed premierą twórcy nie przygotowali od razu licznych aktualizacji z nową zawartością. Regularna publikacja tego typu patchy jest potrzebna do utrzymania wysokiego zainteresowania użytkowników, a tego w przypadku tej gry zabrakło. Spodziewamy się jednak, że po premierze wydania na Androida i dodania nowych elementów do wersji na iOS popularność projektu ponownie znacząco wzrośnie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout Shelter

Fallout Shelter