Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2019, 08:25

autor: Konrad "Serek" Serafiński

F-16C Viper - twórcy DCS znów pokazują na czym polega siła PC

W sieci pojawił się zwiastun prezentujący samolot F-16C Viper, który niebawem pojawi się na darmowej platformie Digital Combat Simulator World. Grafika na filmie jak zwykle robi piorunujące wrażenie.

Wyobraźcie sobie, że każdy przycisk jest za coś odpowiedzialny. - F-16C Viper - twórcy DCS znów pokazują na czym polega siła PC - wiadomość - 2019-07-30
Wyobraźcie sobie, że każdy przycisk jest za coś odpowiedzialny.

Jeśli jesteście miłośnikami prędkości i pięknych krajobrazów widocznych z kokpitu samolotu, to czeka Was nie lada gratka. Na dostępnej wyłącznie na komputerach osobistych darmowej platformie Digital Combat Simulator World wyląduje niebawem nowy model samolotu. I to nie byle jaki, bo F-16C Viper. Ma on zadebiutować 25 września bieżącego roku, ale już teraz możecie złożyć zamówienie przedpremierowe na oficjalnej stronie DCS lub za pośrednictwem platformy Steam. Musicie jednak liczyć się z wydatkiem około 240 złotych.

Zgodnie z tym, do czego zdążyli przyzwyczaić nas twórcy platformy, DCS World wygląda wprost imponująco. Nowy zwiastun, którego głównym bohaterem jest naturalnie F-16C Viper, prezentuje świetnie odwzorowane wnętrze samolotu, kilka eksplozji oraz efektowne beczki w przestworzach. Jako gracz konsolowy czuję delikatne ukłucie zazdrości, patrząc jak twórcy pokazują drzemiącą w pecetach moc. Oglądając ten trailer można odnieść wrażenie, że to rzeczywiste kadry z jakiegoś filmu (może przed postprodukcją, ale jednak), zresztą zobaczcie sami poniżej.

F-16C to jednomiejscowy i jednosilnikowy myśliwiec stworzony w latach 70-tych XX wieku. Samolot służy głównie w misjach bliskiego wsparcia, rozpoznania oraz niszczenia obrony przeciwlotniczej. W grze zobaczymy każdy element samolotu odwzorowany w najmniejszych szczegółach. Nie tylko zobaczymy, ale także usłyszymy, bo jak przystało na prawdziwą symulację, twórcy zadbali również o zaimplementowanie autentycznych dźwięków F-16C.

Digital Combat Simulator World ujrzało światło dzienne w 2012 roku jako platforma zrzeszająca wszystkie produkty studia Eagle Dynamics (i kilku firm, które zdecydowały się tworzyć gry na tym samym silniku). Mimo faktu, że jest ona darmowa, jeśli chcecie naprawdę „rozwinąć skrzydła”, to musicie sporo w nią zainwestować. Podstawowa wersja oferuje zaledwie dwa modele samolotów i jedną mapę. A moduły, jak sami widzicie, raczej do tanich nie należą. Tak czy inaczej, dla fanów lotnictwa - pozycja obowiązkowa.

  1. Oficjalna strona internetowa gry