Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2018, 13:15

Graficzna moc peceta na imponującym zwiastunie DCS: F-14

W sieci pojawił się zwiastun prezentujący myśliwiec F-14 Tomcat, który wkrótce pojawi się na darmowej platformie Digital Combat Simulator World. Grafika zaprezentowana na trailerze robi ogromne wrażenie.

Czy oglądając film Top Gun marzyliście, by być niczym Maverick i szaleć w powietrzu za sterami kultowego myśliwca F-14 Tomcat? Już wkrótce będziecie mogli to zrobić dzięki polsko-szwedzkiej firmie Heatblur, która na potrzeby przeznaczonej wyłącznie na PC darmowej platformy symulacyjnej Digital Combat Simulator World przygotowała model samolotu. Ma on zadebiutować w ramach wczesnego dostępu tej zimy, lecz już teraz można go zakupić w ramach przedsprzedaży za 69,99 dolarów (około 263 złote) i podziwiać na zapierającym dech w piersiach zwiastunie. Jest on dostępny poniżej.

Trzeba przyznać, że studia Eagle Dynamics i Heatblur w DCS World wyciskają z komputerów siódme poty, zdecydowanie pokazując ich moc. Jakość oprawy graficznej jest oszałamiająca. Patrząc na niektóre ujęcia faktycznie można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kadrami filmowymi. Wrażenie robi przede wszystkim model samolotu. F-14 Tomcatem twórcy zajmowali się cztery lata. Dokładnie przyjrzeli się i zeskanowali laserowo prawdziwe samoloty tego typu, a także przeanalizowali mnóstwo danych technicznych, dlatego każdy nit na kadłubie i przełącznik w kokpicie znajduje się na swoim miejscu. Bardzo dobrze prezentuje się również otoczenie, które wzmaga realizm i klimat uczestnictwa w podniebnej misji bojowej.

Tomcat w Digital Combat Simulator World wygląda naprawdę świetnie. - Graficzna moc peceta na imponującym zwiastunie DCS: F-14 - wiadomość - 2018-10-10
Tomcat w Digital Combat Simulator World wygląda naprawdę świetnie.

F-14 Tomcat będzie w pełni przystosowany do zabawy kooperacyjnej. Drugi gracz wcieli się w RIO, czyli operatora radaru przechwytującego, który siedzi na drugim miejscu w kokpicie. Jeśli jednak preferujemy samotną grę, rolę tę przejmie JESTER – zaawansowane AI, któremu można wydawać szczegółowe instrukcje.

Decydując się na zakup warto mieć na uwadze fakt, że w dniu debiutu myśliwca dostępny będzie jedynie model F-14B. Premiera F-14A zaplanowana jest na późniejszy termin.

Graficzna moc peceta na imponującym zwiastunie DCS: F-14 - ilustracja #2

Wyprodukowane przez firmę Grumman myśliwce F-14 Tomcat rozpoczęły służbę w 1972 roku. Pierwotnie miały one ochraniać flotę Stanów Zjednoczonych, lecz szybko zaczęto używać ich również do innych zadań. Tomcaty można było zobaczyć na niebie nad Irakiem, Iranem, Afganistanem czy Jugosławią. Ostatecznie samoloty te wyszły z użycia amerykańskich sił zbrojnych w 2006 roku. Nadal wykorzystuje je jednak lotnictwo Iranu. Jeśli jesteście zainteresowani historią F-14 Tomcat, możecie odwiedzić na przykład tę stronę.

DCS World zadebiutowało w 2012 roku jako platforma zrzeszająca wszystkie produkty od studia Eagle Dynamics (i firm trzecich, które zdecydowały się na stworzenie swoich dzieł na tym samym silniku). Sama w sobie jest ona darmowa, lecz „goła” wersja posiada jedynie dwa samoloty i jedną mapę. Można ją uzupełniać płatnymi modułami. Aby zakupić wszystkie dostępne na Steamie, trzeba wydać niemal 6 tysięcy złotych. Cena może wydawać się zaporowa, lecz dla prawdziwych zapaleńców nie powinna ona grać roli. Poza tym ostatecznie nie trzeba przecież kupować wszystkiego.