Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2014, 12:16

autor: Draug

Evolve – wielka figurka Goliata dostępna w sprzedaży

Twórcy gry Evolve, studio Turtle Rock i 2K Games, ogłosili, że firma TriForce przygotowała kolekcjonerskę figurkę Goliata – jednego z grywalnych potworów. Podstawowy model mierzy ok. 73 cm wysokości, waży kilkanaście kilogramów i kosztuje 750 dolarów. Oprócz tego jest też wersja specjalna za 800 dolarów.

Choć Evolve podbił serca krytyków na E3, w naszym kraju wydaje się nie robić wększej furory. - Evolve – wielka figurka Goliata dostępna w sprzedaży - wiadomość - 2014-10-03
Choć Evolve podbił serca krytyków na E3, w naszym kraju wydaje się nie robić wększej furory.
Evolve w skrócie:
  • Producent: Turtle Rock Studios (Left 4 Dead 2)
  • Wydawca: 2K Games
  • Gatunek: sieciowy FPS w realiach science-fiction
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 10 lutego 2015

Jeśli wyjątkowo przypadły Wam do gustu modele potworów z gry Evolve, będziecie mieli okazję przyozdobić swoje biurka czy półki jednym z nich. Studio Turtle Rock i 2K Games – twórcy FPS-a z asymetrycznym trybem sieciowym – ogłosiły, że specjalizująca się w tworzeniu gadżetów z gier wideo firma TriForce przygotowała okazałą figurkę Goliata. Jej wymiary to 73 cm wysokości x 55 cm szerokości x 63 cm długości, z kolei masa wynosi ok. 16 kilogramów. Każdy egzemplarz jest ręcznie rzeźbiony i malowany, a do tego dysponuje diodami LED w oczach potwora. Cena figurki wynosi 750 dolarów (w przeliczeniu prawie 2500 zł). Jeśli komuś niestraszna jest wysyłka zza Atlantyku i chce zainwestować podaną kwotę, musi się spieszyć, bowiem TriForce przygotowało tylko 500 kopii Goliata. Realizacja zamówienia powinna nastąpić w drugim kwartale 2015 roku.

Kto chętny na kilkunastokilogramowego Goliata ze świecącymi na czerwono oczami? - Evolve – wielka figurka Goliata dostępna w sprzedaży - wiadomość - 2014-10-03
Kto chętny na kilkunastokilogramowego Goliata ze świecącymi na czerwono oczami?

To jednak nie jedyna oferta, jaką przygotowała wspomniana firma. Powstała jeszcze jedna wersja figurki – jeszcze bardziej ekskluzywna, gdyż dostępna tylko w 150 egzemplarzach i kosztująca 800 dolarów (ok. 2640 zł). Jest to Goliat w specjalnej „skórce” Savage Goliath (tej samej, którą otrzymują osoby zamawiające Evolve przed premierą). Niestety, ta odmiana modelu nie jest dostępna w sprzedaży wysyłkowej. Jedyny sposób na jej zdobycie to udanie się na imprezę New York Comic Con, odbywającą się w dniach 9-12 października – co raczej nie będzie już możliwe, gdyż wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Jeśli ktoś przypadkiem wybiera się na New York Comic Con w przyszłym tygodniu, na stoisku 636 będzie mógł nabyć specjalnego Goliata. - Evolve – wielka figurka Goliata dostępna w sprzedaży - wiadomość - 2014-10-03
Jeśli ktoś przypadkiem wybiera się na New York Comic Con w przyszłym tygodniu, na stoisku 636 będzie mógł nabyć specjalnego Goliata.

Na koniec przypomnijmy, że Evolve zadebiutuje na całym świecie (w tym w Polsce) 10 lutego przyszłego roku. Asymetryczne rozgrywki 4 vs 1 będą toczyli posiadacze komputerów osobistych oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.