Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 10:25

Everspace 2 – data premiery i nowy zwiastun

Studio Rockfish Games ogłosiło, że kosmiczna strzelanka Everspace 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie w grudniu tego roku.

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy ukaże się Everspace 2, czyli kosmiczna strzelanka stanowiąca kontynuację popularnej produkcji z 2017 roku. Studio Rockfish Games poinformowało, że gra zadebiutuje we wczesnym dostępie w grudniu tego roku.

Ujawnieniu miesiąca debiutu Everspace 2 we wczesnym dostępie towarzyszył nowy zwiastun, pokazujący fragmenty rozgrywki z wersji alfa gry.

Everspace 2 – data premiery i nowy zwiastun - ilustracja #1
Grudniowa premiera we wczesnym dostępie dotyczy jedynie wersji pecetowej. Gracze konsolowi będą musieli poczekać dłużej.

Początkowo premiera w Early Access planowana była na ten miesiąc, ale została przełożona, gdyż autorzy obawiali się zbyt mocnej konkurencji ze strony superprodukcji pokroju Cyberpunka 2077. Oczywiście ten „chytry” plan nie do końca się powiódł, gdyż CP2077 ostatecznie również zaliczyło poślizg i ukaże się w listopadzie 2020 r.

W grudniu Everspace 2 ukaże się tylko na PC w Steam Early Access. We wczesnym dostępie spędzi około 12 miesięcy, więc premiera pełnej wersji powinna nastąpić pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 r. Równolegle ukazać się mają wersje konsolowe.

  1. Oficjalna strona gry