Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2015, 19:04

autor: Renox

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia zadebiutuje 7 maja. Ruszyła sprzedaż pre-orderów

Rodzima firma IMGN.PRO, wydawca gry Euro Truck Simulator 2: Skandynawia, ujawniła datę premiery wspomnianego tytułu, jak również szczegóły wydania w naszym kraju. Drugi duży dodatek do tytułowego symulatora zadebiutuje w Polsce wyłącznie w wersji PC 7 maja bieżącego roku w cenie 59,99 złotych. Co istotne, potencjalni zainteresowani mogą już zamawiać edycje przedpremierowe.

Euro Track Simulator 2, sequel popularnego symulatora jazdy ciężarówkami autorstwa czeskiego studia SCS Software, zadebiutował na rynku 19 października 2012 roku. Produkcja przypadła do gustu fanom gatunku, co automatycznie przełożyło się na bardzo dobre wyniki sprzedaży i niezłe oceny branżowe. Twórcy zdecydowali się więc na rozwijanie swojej intratnej marki, zapowiadając dwa dodatki DLC. Pierwszy z nich, Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska, pojawił się w sprzedaży we wrześniu 2013 roku. Premiera drugiego przewidziana została na rok bieżący, chociaż na szczegóły rodzimego wydania przyszło nam nieco poczekać. Firma IMGN.PRO, wydawca, w końcu ujawniła jednak nieco informacji związanych z debiutem dodatku Euro Truck Simulator 2: Skandynawia na polskim rynku.

Omawiane rozszerzenie zadebiutuje wyłącznie w wersji na komputery osobiste 7 maja 2015 roku w cenie 59,99 złotych. Na stronie wyłącznego dystrybutora pudełkowej wersji gry w naszym kraju, firmy CDP.pl, omawianą produkcję „dorwać” można po nieco niższej cenie kształtującej się na poziomie 49,99 złotych. Co istotne, zainteresowani nabyciem tego tytułu już teraz składać mogą zamówienia na edycje przedpremierowe. Wydawca w przesłanej informacji prasowej ujawnił również, że wkrótce ogłoszone zostaną szczegóły związane z wydaniem specjalnej, ekskluzywnej edycji gry.

Podsumowując, warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czym charakteryzować się będzie omawiane rozszerzenie. Euro Truck Simulator 2: Skandynawia wprowadzi na mapę naszego kontynentu nowe tereny, pozwalając zwiedzić fragmenty Norwegii, Szwecji czy Danii. Dodatek zaoferuje 19 nowych, dużych miast, 7 mniejszych miejscowości o charakterze tranzytowym, jak również 15 portów i punktów promowych (warto nadmienić, że przeprawy wodne w przypadku omawianego tytułu będą bardzo istotnym elementem rozgrywki). Oprócz tego w grze znajdziemy również szereg usprawnień warstwy wizualnej, realniej prezentujące się warunki pogodowe czy nowe rodzaje dróg i skrzyżowania. Nie zabraknie też kolejnych rodzajów naczep i ładunków do przetransportowania. Tych ostatnich ma być aż 80, dlatego też nawet najwięksi wyjadacze nie powinni narzekać na nudę. Mapę dróg udostępnionych w grze znajdziecie w tej wiadomości, natomiast kilka świeżych screenów poniżej: