Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2014, 22:44

Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice

Na początku przyszłego roku fani Euro Truck Simulator 2 dzięki kolejnemu rozszerzeniu będą mogli pojeździć po drogach Norwegii, Danii i Szwecji. To jednak nie koniec dobrych wieści na temat tej produkcji - twórcy pracują nad sporymi usprawnieniami graficznymi, które mają zostać wprowadzone w życie wraz z premierą skandynawskiego dodatku.

Studio SCS Software rozpieszcza fanów Euro Truck Simulator 2. Ciepło przyjęta podstawowa wersja gry, wydana w 2012 roku, jest nadal usprawniana kolejnymi łatkami, które nie tylko eliminują pozostałe niedoskonałości, ale i dodają nowe miasta. Twórcy przygotowują również następne rozszerzenie dodające możliwość zwiedzenia ciężarówką Skandynawii. Teraz z kolei dowiedzieliśmy się, że czeski zespół postanowił poprawić także stronę wizualną swojego dzieła.

Na szczęście zmiany graficzne nie ograniczą się wyłącznie do Skandynawii. - Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice - wiadomość - 2014-12-29
Na szczęście zmiany graficzne nie ograniczą się wyłącznie do Skandynawii.
Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice - ilustracja #2

Euro Truck Simulator 2 to kontynuacja symulatora jazdy ciężarówką z 2008 roku. Od swojej premiery w październiku 2012 roku produkcja zyskała przychylność tak recenzentów (średnia 79/100 w serwisie Metacritic), jak i graczy. Chwalona m.in. za model jazdy i polepszony projekt tak dróg oraz autostrad, jak i miast, we wrześniu ubiegłego roku gra doczekała się rozszerzenia Going East!, natomiast w najbliższych tygodniach pojawi się także dodatek Scandinavia.

Zmiany graficzne nadejdą wraz z premierą wspomnianego wcześniej skandynawskiego dodatku, który pojawi się w pierwszych tygodniach przyszłego roku. Jak twierdzą we wpisie na swoim blogu deweloperzy z SCS Software, poprawki sprawią, że wszystkie warunki pogodowe otrzymają specyficzne dla siebie efekty oświetlenia. Ponadto unowocześniony zostanie także tone-mapping, co zapewni grze znacznie żywszą kolorystykę. Z kolei ładniejsze i bardziej realistyczne promienie słoneczne sprawią, że jazda podczas wschodu lub zachodu słońca będzie obfitować w niezapomniane widoki. Te usprawnienia wpłyną oczywiście także na inne elementy – SCS Software pracuje obecnie nad tym, by tekstury niektórych obiektów, cieniowanie czy efekty mgły były odpowiednio dopasowane do przeprowadzonych zmian wizualnych. Twórcy twierdzą, że prace nad ulepszeniami są już w znacznej części ukończone i powinni zdążyć z całością do momentu wydania skandynawskiego DLC.

Oczywiście fakt, że graficzne poprawki zadebiutują najprawdopodobniej wraz z dodatkiem, pozwalającym graczom na jazdę po Danii, Norwegii i Szwecji, nie oznacza, że ci, którzy wspomnianego rozszerzenia nie kupią, nie będą mogli cieszyć oczu polepszoną oprawą. Zmiany będą dostępne bowiem dla każdego posiadacza Euro Truck Simulator 2 za pośrednictwem bezpłatnej aktualizacji. To, jak się one prezentują, możecie zobaczyć na poniższych materiałach.

Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice - ilustracja #4
Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice - ilustracja #5
Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice - ilustracja #6
Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice - ilustracja #7
Euro Truck Simulator 2 doczeka się usprawnień w grafice - ilustracja #8
  1. Oficjalna strona internetowa gry Euro Truck Simulator 2
  2. Recenzja gry Euro Truck Simulator 2 – tirem po drogach Europy
  3. ETS 2 dwa lata po premierze – jak dziś prezentuje się Euro Truck Simulator?