Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2020, 11:28

autor: Froozyy

Escape from Tarkov nadal w czołówce gier na Twitchu

Mimo zakończenia kampanii promocyjnej gry Escape from Tarkov na platformie streamingowej Twitch, produkcja cały czas utrzymuje się w czołówce jej najpopularniejszych tytułów. W styczniu była trzecią najchętniej oglądaną kategorią i odnotowała w tym zakresie dwustuprocentowy wzrost.

Escape from Tarkov jest cały czas popularne na Twitchu. - Escape from Tarkov nadal w czołówce gier na Twitchu - wiadomość - 2020-02-03
Escape from Tarkov jest cały czas popularne na Twitchu.

Przed miesiącem pisaliśmy o sporym wzroście popularności gry Escape from Tarkov na Twitchu. Było to spowodowane akcją promocyjną, dzięki której widzowie oglądający transmisje na tej platformie po pewnym czasie otrzymywali darmową zawartość w grze. Kampania reklamowa dobiegła końca 5 stycznia i wszystko wskazuje na to, że pomogła utrzymać zainteresowanie produkcją na wysokim poziomie.

Zaglądając do statystyk oglądalności Escape from Tarkov na Twitchu możemy zauważyć, że owszem, po zakończeniu promocji popularność spadła, aczkolwiek od tamtego czasu utrzymuje się ona na średnim poziomie 70-80 tys. widzów, co w porównaniu do ostatnich miesięcy zeszłego roku jest wynikiem czterokrotnie lepszym. Co więcej, gra w styczniu była trzecią najchętniej oglądaną kategorią na Twitchu (ponad 68 mln obejrzanych godzin – wzrost o ponad 200%) i przebiła takie produkcje jak Fortnite czy GTA V.

Średnia widzów na przestrzeni ostatnich miesięcy - Escape from Tarkov nadal w czołówce gier na Twitchu - wiadomość - 2020-02-03
Średnia widzów na przestrzeni ostatnich miesięcy

Escape from Tarkov to sieciowy FPS z elementami RPG oraz survivalu, stawiający na ogromny realizm w kwestii obsługi broni i fizyki strzelania. Podstawowy tryb, w którym zespoły walczą o przetrwanie, próbując opuścić lokację, pozwala na zabawę w maksymalnie pięcioosobowej drużynie. Zdobyte przez graczy przedmioty zostają z nimi po meczu i można je zabrać ze sobą do kolejnej rozgrywki. Wiąże się to jednak z ogromnym ryzykiem, bowiem śmierć (z ręki przeciwnika czy też z powodu urazu, choroby lub wycieńczenia) oznacza bezpowrotną utratę dóbr, które mieliśmy przy sobie. Tak więc, użytkując najlepszy i najcenniejszy ekwipunek, zawsze musimy liczyć się z jego stratą. Escape from Tarkov od 2017 roku znajduje się w becie, do której można dostać się zamawiając grę w przedsprzedaży pod tym adresem.