Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2020, 10:52

autor: Entelarmer

Epic Games Store - hotfix naprawia błąd z wysyłaniem ogromnej ilości danych

Siergiej Galjonkin poinformował o wypuszczeniu hotfiksa 11.0.2 dla Epic Games Store, naprawiającego błąd odpowiedzialny za wysyłanie sporej ilości oraz znaczne obciążenie procesora. Nie jest to pełne rozwiązanie, ale wyraźnie poprawia sytuację.

Popularny przesąd głosi, że żadna gra nie obciąża peceta tak, jak uruchomienie przeglądarki Google Chrome z kilkunastoma otwartymi kartami. Podobne żarty mogłyby zacząć krążyć na temat pewnej platformy dystrybucji cyfrowej, gdyby nie ostatnia aktualizacja. Firma Epic Games poinformowała o hotfiksie 11.0.2 dla Epic Games Store, mającym złagodzić problem z ogromnym obciążaniem procesora przez klienta sklepu. Nie jest to pełne rozwiązanie, ale – jak twierdzi szef platformy Siergiej Galjonkin – powinno nieco poprawić sytuację.

Błąd, o którym mowa, wzbudził zamieszanie z dwóch przyczyn. Pierwszą był wspomniany ogromny wzrost wykorzystania CPU, co objawiało się też zwiększeniem temperatury. Problem dotyczy zarówno modeli Intela, jak i AMD. Drugim powodem jest wywołujący to proces, który ma wysyłać podejrzaną ilość danych z komputera użytkownika. Galjonkin twierdzi, że wynika to z błędnego działania modułu przeglądarkowego Epic Games Store, który nie wykrywa, że został zminimalizowany i w efekcie działa tak, jakby był otwarty w oknie. Nie wszyscy odnotowali ten problem, ale najwyraźniej jest on dość powszechny. Niemniej – sądząc po komentarzach na Twitterze – da się zauważyć wyraźną poprawę.