Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2021, 17:12

autor: hexx0

Gwiazda Gry o tron autorką komiksu o supermamie

Emilia Clarke, aktorka, którą świat poznał głównie dzięki roli Daenerys Targaryen w serialu Gra o tron, będzie współautorką komiksu M.O.M.: Mother of Madness, który wyjdzie w lipcu.

W SKRÓCIE:
  • Emilia Clarke wraz z Marguerite Bennett i Leilą Leiz stworzą komiks M.O.M.: Mother of Madness;
  • ich dzieło ukaże się nakładem wydawnictwa Image Comics i od 21 lipca będzie dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych (póki co nie w Polsce);
  • bohaterką opowieści będzie Maya – „badaczka za dnia, superbohaterka w nocy i niezła samotna mama 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu” – która podejmie walkę z kultem handlarzy ludzi.

Brytyjska aktorka Emilia Clarke, którą oglądaliśmy m.in. w Grze o tron, Hanie Solo: Gwiezdnych wojnach – historiach, Terminatorze: Genisys czy Zanim się pojawiłeś, spróbuje swoich sił w nowej roli. Serialowa Matka smoków wraz Marguerite Bennett będą współtworzyły komiks pt. M.O.M.: Mother of Madness, który ukaże się w lipcu nakładem wydawnictwa Image Comics.

Powieść graficzna – z ilustracjami Leili Leiz – ma się składać z trzech części i opowiadać o Mayi, superbohaterskiej matce, która wykorzysta swoje moce do walki z tajną sektą handlarzy ludzi. Bohaterka jest opisywana jako „badaczka za dnia, superbohaterka w nocy i niezła samotna mama 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”. Poniżej możecie zobaczyć okładkę pierwszej części serii.

Źródło: Image Comics. - Gwiazda Gry o tron autorką komiksu o supermamie - wiadomość - 2021-04-22
Źródło: Image Comics.

Clarke, będąca fanką komiksów od dziecka, stwierdziła, że M.O.M.: Mother of Madness będzie mieszał głupotę Deadpoola z feministyczną wrażliwością. Aktorka zauważyła, że mamy obecnie niedobór bohaterek, które nie noszą obcisłych strojów, a młode dziewczyny potrzebują silnej, kobiecej postaci z typowo ludzkimi cechami, przy całej palecie zalet niepozbawionej także wad.

Zawsze nazywamy matki superbohaterkami, więc pomyślałam: co by było, gdyby któraś rzeczywiście taką była? Maya miała bardzo ciężkie życie, a teraz znajduje się w miejscu, w którym nienawidzi wszystkiego, co czyni ją wyjątkową. Dopiero odkrycie supermocy sprawia, że zaczyna ona akceptować to, kim jest, (…) i że w określonych momentach miesiąca może zrobić wiele rzeczy.

Co wyjdzie ze współpracy Emilii Clarke z Marguerite Bennett (autorką m.in. Josie and the Pussycats oraz Angeli, nominowaną do GLAAD Media Award) i Leilą Leiz (Horde, The Last Book You'll Ever Read), przekonamy się 21 lipca. M.O.M.: Mother of Madness będzie dostępny w sklepach z komiksami i na platformach cyfrowych, ale ciężko powiedzieć, czy możemy liczyć na wydanie w języku polskim.

Warto zauważyć, że Brytyjka nie jest jedyną postacią z dużego ekranu, która próbuje swoich sił w tworzeniu powieści graficznych. W poprzednim miesiącu również Keanu Reeves – do spółki z Mattem Kindtem i Ronem Garneyem – napisał komiks zatytułowany BRZRKR. Gwiazda Gry o tron nie powinna jednak nudzić się do czasu premiery, gdyż we wtorek dowiedzieliśmy się, że dołączyła ona – obok Samuela L. Jacksona i Bena Mendelsohna – do obsady serialu Secret Invasion od Disney+, który będzie stanowił część Marvel Cinematic Universe. Na tę chwilę nie wiemy, w jaką postać wcieli się odtwórczyni roli Daenerys.