Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 17:19

Battlefield 6 z większą liczbą graczy; Battlefield Mobile w 2022 roku

Seria Battlefield rozpoczyna ekspansję na nowe platformy. Twórcy zapowiedzieli odsłonę strzelanki na telefony. Zdradzili też, czego możemy spodziewać się w pełnoprawnej szóstej części gry.

W SKRÓCIE:
  • Oskar Gabrielson ze studia EA DICE zdradził, że w 2022 roku otrzymamy mobilną grę z serii Battlefield.
  • Oprócz tego wypowiedział się na temat szóstej odsłony cyklu.
  • Battlefield 6 ma pozwolić na starcia większych grup graczy i rozwinąć mechanizmy destrukcji otoczenia.

Okazuje się, że w popularną strzelankę DICE zagramy nie tylko na PC i konsolach. Oskar Gabrielson, dyrektor generalny studia, zdradził, że deweloperzy z Industrial Toys pracują nad mobilną odsłoną Battlefielda. Korzystają przy tym z pomocy twórców głównej serii gier, czyli DICE. Według planów poboczna odsłona ma trafić na smartfony i tablety w 2022 roku.

Gabrielson zdradził przy tym, że produkcja zaplanowana jest jako przemyślany i rozbudowany tytuł. Nie będzie on jedynie uproszczonym przełożeniem klasycznego Battlefielda na nową platformę. Zamiast tego gra została zaprojektowana bezpośrednio z myślą o całkowicie innym sposobie rozgrywki, jaki charakteryzuje smartfony i tablety. Opisywana jest jako pełnoprawny tytuł, który ma sprawdzić umiejętności nie tylko casualowych graczy. Obecnie wchodzi ona w fazę testów, więc w najbliższym czasie powinniśmy otrzymać więcej informacji na jej temat.

Graczy, którzy nie interesują się grami mobilnymi, może ucieszyć inna wiadomość. Dyrektor generalny DICE wypowiedział się bowiem również na temat Battlefielda 6. Przekazał, że zespół, który obecnie pracuje nad grą, to największa grupa ludzi, jaką kiedykolwiek przypisano do serii. Połączone siły studia Criterion Games oraz oddziałów DICE z Los Angeles i Göteborga mają przełożyć się na niespotykaną wcześniej skalę przedsięwzięcia.

Niestety nie zdradzono, w jakich realiach osadzona będzie kolejna część gry. Wiadomo jednak, że twórcy nadal stawiają w niej na rozwój mechanizmów destrukcji i zmieniającego się pola bitwy. Na mapach mamy również walczyć z większą ilością ludzi niż we wcześniejszych odsłonach, co może w zdecydowany sposób wpłynąć na gameplay. Zmiany te mają być możliwe dzięki nowej generacji konsol.

Gabrielson przypomniał również, że premiera Battlefielda 6 przewidziana jest na okres świąteczny tego roku. Więcej informacji na temat gry mamy otrzymać już niedługo. Według niektórych plotek najnowsza odsłona cyklu zostanie pokazana tuż przed publikacją raportu finansowego Electronic Arts – 10 lub 11 maja.