Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 czerwca 2021, 10:24

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

Gwiazda WandaVison wspomina nieudany casting do Gry o tron

Elizabeth Olsen, gwiazda WandaVision, opowiada o swoim okropnym przesłuchaniu do roli Daenerys Targaryen w Grze o tron.

Elizabeth Olsen to amerykańska aktorka, znana szerokiej publiczności z odgrywania w filmach Marvela Wandy Maximoff, czyli Scarlet Witch. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w ciekawym serialu WandaVision. Produkcja platformy Disney+ została przyjęta bardzo dobrze zarówno przez krytykę, jak i widownię. W dziewięciu odcinkach przedstawiono historię, w której Scarlet, po wydarzeniach z Avengers: Koniec gry, próbuje prowadzić normalne życie na amerykańskich przedmieściach. Serial sprawnie łączy elementy sitcomu z konwencją filmów o superbohaterach.

Gwiazda WandaVison wspomina okropny casting do Gry o tron - ilustracja #1

W ostatnim wywiadzie dla The Hollywood Reporter Olsen przyznała, że miała (nie)przyjemność wzięcia udziału w przesłuchaniu do roli Daenerys z Gry o tron - jednej z najbardziej kultowych postaci w historii telewizji. Aktorka miała przeczytać monolog, który postać wypowiada po wyjściu z ognia ze swoimi nowonarodzonymi smokami. Gwiazda stwierdziła, że jej wystąpienie było „okropne”. Spotkanie miało miejsce w Nowym Jorku. Olsen wspomina, że siedziała przed kamerą w małym pokoju z jedną osobą i czytała scenariusz. Nie poszło jej dobrze i nie dostała później żadnej odpowiedzi.

Aktorka otwarcie opowiada o swoim zdrowiu psychicznym i przyznała, że w okresie, gdy szła na to przesłuchanie, miewała ataki paniki. Jednak mimo stresu i niepowodzenia, którego doświadczyła, nie wyszło jej to na złe. Dostała role w wielu innych, świetnych filmach, a później stworzyła kultową postać dla uniwersum Marvela, jaką jest Scarlet Witch.