Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 czerwca 2021, 11:05

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Mel Gibson stworzy remake kultowego westernu

Mel Gibson wyreżyseruje remake Dzikiej bandy, klasycznego hollywoodzkiego westernu. Obsada produkcji ma być naszpikowana gwiazdami, a film – tak jak pierwowzór – będzie pełen przemocy i scen akcji.

Dzika banda to western z 1969 roku w reżyserii Sama Peckinpaha. W filmie poznajemy historię gangu Pike’a Bishopa, jednej z najgroźniejszych szajek bandziorów na Dzikim Zachodzie. Kiedy kolejny rabunek kończy się śmiercią kilku przypadkowych osób, za Bishopem rusza obława, na czele której stoi jego dawny przyjaciel, Thornton. Remake tego tytułu planowany był od jakiegoś czasu, ale prace ruszyły pełną parą po włączeniu Mela Gibsona w jego produkcję. W związku z tym pojawiają się różne pogłoski dotyczące filmu. Z początku twórca Pasji i Przełęczy ocalonych był sceptycznie nastawiony do brania się za projekt studia Warner Bros.

Na początku myślałem, że to zły pomysł. Po co ponownie Dzika banda? Kto miałby to zrobić? Myślałem i myślałem o tym bardzo długo, aż wymyśliłem sposób na opowiedzenie tej historii. Zamknęliśmy się więc w pokoju ze scenarzystą i to był odlot! Wszystko zaczęło się jako zły pomysł, ale zmierza w kierunku czegoś, co może być wyjątkowe.

Żadne nazwiska w obsadzie nie zostały jeszcze potwierdzone, ale pojawiają się plotki sugerujące, kogo możemy zobaczyć jako członków Dzikiej bandy. Wśród potencjalnie zaangażowanych aktorów wymienia się Jamie’ego Foxxa, Michaela Fassbendera, Jasona Momoa czy Petera Dinklage’a. Co ciekawe, zarówno Foxx, jak i Fassbender mają już w swojej filmografii pozycje, które były osadzone w konwencji Dzikiego Zachodu. Pierwszy z nich zagrał główną rolę w Django, a drugi wystąpił w Slow West z 2015 roku. W związku z tym coś może być na rzeczy.

Remake ma opowiadać tę samą historię, którą znamy z oryginału. Jak twierdzą twórcy, film ma również zachować ducha pierwowzoru, czyli nacisk będzie położony na sceny strzelanin oraz ujęcia pełne brutalności. Będzie to pierwsza produkcja Gibsona od czasu Przełęczy ocalonych, która zdobyła dwa Oscary. Na razie nie wiadomo, kiedy Dzika banda wjedzie do kin.

  1. Powstanie Zabójcza broń 5. Riggsa znów zagra Mel Gibson
  2. Idealna obsada filmu Red Dead Redemption 2? Fan perfekcyjnie dobrał aktorów