Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 10:13

autor: Entelarmer

Steam jeszcze bardziej utrudni tanie zakupy poprzez zmianę regionu

Firma Valve wprowadziła nowe ograniczenie na Steamie związane z ustawieniami kraju. Tym samym platforma kontynuuje walkę z nadużywaniem VPN do kupowania gier po niższych, regionalnych cenach.

Valve kontynuuję walkę z procederem nadużywania cen regionalnych na Steamie. Jak donosi strona SteamDB, platforma wprowadziła ograniczenie zmiany kraju w ustawieniach. Od teraz gracze mogą zaktualizować swoją lokalizację nie częściej niż raz na trzy miesiące.

Już rok temu Valve wprowadziło obowiązek sfinalizowania transakcji na Steamie poprzez metodę płatności właściwą dla danego kraju po ustawieniu innego regionu. Obie zmiany najpewniej są powiązane z praktyką korzystania z VPN w celu kupowania gier po niższych cenach zarezerwowanych dla mieszkańców wybranych państw (na przykład na mniej zamożnych rynkach). Formalnie metoda od dawna jest niezgodna z regulaminem Steama, a więc korzystanie z niej może mieć przykre konsekwencje dla użytkownika. Nie żeby odstraszało to łowców „okazji”, skoro Valve decyduje się na wprowadzanie kolejnych graniczeń.