Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2014, 13:57

autor: Góral

Elite: Dangerous - druga faza beta rozpoczęta; nowe informacje o konsolowej wersji

Studio Frontier Developments rozpoczęło drugą fazę beta testów kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Nowa wersja gry wprowadziła szereg mniejszych i większych zmian, o których przeczytacie w dalszej części wiadomości. Jednocześnie poznaliśmy kolejne informacje o konsolowej wersji produkcji.

Kilkanaście dni temu studio Frontier Developments poinformowało, że space-sim Elite: Dangerous wejdzie w drugą fazę beta testów 30 września. Słowa dotrzymano i od zeszłej nocy fani produkcji mogą cieszyć się nowymi funkcjami, o których pisaliśmy we wcześniejszej wiadomości, ale warto przypomnieć w skrócie, z czym mamy do czynienia. Pojawiły się m.in. rankingi bojowe (od Harmless do Elite), szczegółowe mapy układów gwiezdnych, możliwość odkrywania, eksplorowania (dodano statek ASP dedykowany temu elementowi) i skanowania systemów (pojawiło się około 500 nowych), udostępniono kolejne bronie (chociażby miny), wprowadzono system podający aktualne informacje na temat wydarzeń, zatroszczono się lepszą optymalizację, większą ilość muzyki oraz o wsparcie dla technologii SLI/Crossfire. Pozostałe informacje znajdziecie w notce zamieszczonej na forum Elite: Dangerous.

Elite: Dangerous – nowy statek. - Elite: Dangerous - druga faza beta rozpoczęta; nowe informacje o konsolowej wersji - wiadomość - 2014-10-01
Elite: Dangerous – nowy statek.
Elite: Dangerous w skrócie:
  • Gatunek: kosmiczny symulator
  • Deweloper: Frontier Developments
  • Platform sprzętowe: PC, być może konsole
  • Data premiery: bieżący rok

To jednak nie wszystko. W wywiadzie opublikowanym w serwisie Eurogamer, David Braben ponownie zabrał głos w sprawie konsolowej edycji. W lipcu bieżącego roku stwierdził on, że po ukończeniu komputerowych wersji, studio być może weźmie się za przeniesienie gry na inne platformy sprzętowe. Z kolei w ostatniej rozmowie słynny twórca w taki oto sposób odpowiedział na pytanie o wydania na sprzęt firm Sony i Microsoft:

„Oczywiście jest to coś, czemu się blisko przyglądamy (…) Tworzymy grę wspólnie z Microsoftem. Omawiamy różne rzeczy i oczywiście rozmawiamy także z Sony, ale nic nie zdradzę na ten temat.”

Wypowiedź ta daje jasno do zrozumienia, że zdecydowanie coś jest na rzeczy, ale na szczegóły zapewne poczekamy jeszcze jakiś czas. Przy okazji warto zerknąć na nowy model statku oraz poniższe nagranie z niedawnego pokazu Elite: Dangerous na evencie EGX 2014 w Londynie. Premiera gry na PC-tach odbędzie się w tym roku, ale do tej pory nie zdradzono dokładnego terminu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.