Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 19:45

autor: Szarmancki

Elden Ring - Pot Lads, Vaseboys i Urnbros to nowe maskotki fanów gry

Pot Lads, Vaseboys czy Urnbros - tak fani Elden Ringa nazywają nieoficjalne maskotki nowej gry studia From Software. Choć poruszające się w ceramicznych naczyniach stworzenia były na ekranach graczy zaledwie przez sekundę w zwiastunie rozgrywki, to zdołały one podbić ich serca.

Wśród tytułów przedstawionych na Summer Game Fest 2021 znalazł się wyczekiwany przez wielu Elden Ring produkowany przez studio From Software. W poprzednich grach firmy z gatunku soulslike pojawiało się mnóstwo świetnie zaprojektowanych postaci i przeciwników, którzy zwyczajnie zapadali w pamięć. Nie dziwi więc nagła sympatia ludzi do pewnego „ceramicznego” stworzenia, które, mimo pojawienia się na zaledwie sekundę w najnowszym zwiastunie, zdołało podbić serca fanów mrocznych opowieści From Software. Memy, fanowskie grafiki czy rysunki lub inne odniesienia do wspomnianych istot wprost zalały popularnego ostatnio subreddita r/Eldenring.

Pot Lads, Vaseboys czy Urnbros - choć nie wiadomo jeszcze, jak naprawdę nazywa się wspomniany potwór, to społeczność wymyśliła mu już kilka ciekawych imion. Pojawiają się też całkiem interesujące komentarze oraz pochwały dla From Software, np. „kolejna świetna gra z niespotykanymi dotąd projektami stworzeń”, nawet mimo tego, że Pot Bros to tylko garnki z wystającymi ludzkimi kończynami.

W serii Souls pojawiły się już przypadki podobne do Vaseboys. Zaczynając od „memicznego” bossa z pierwszej odsłony Dark Souls - Pinwheela - przez ulubioną frakcję wszystkich graczy, czyli Słonecznych Rycerzy, a kończąc na „cebulowych” rycerzach z Catariny jak Siegward czy Sieglinde. Wspomnieć warto również o frustrującym, ale budzącym sympatię Patchesie, który prześladuje graczy na przestrzeni całej serii Souls i nie tylko.

Poniżej znajdziecie kilka memów oraz fanartów stworzonych przez sympatyków „ceramicznych ziomków” na ich cześć. Więcej tego typu treści oraz spekulacji o samym Elden Ringu znajdziecie na podstronie serwisu Reddit poświęconej najnowszej produkcji From Software.

E3 2021