Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2017, 10:59

autor: Góral

EA wycofuje się z niektórych pomysłów dotyczących skrzynek w Battlefront II

Poznaliśmy szczegóły związane z zapowiedzianymi jakiś czas temu zmianami w systemie skrzynek, kart i rozwoju postaci w nadchodzącej grze Star Wars: Battlefront II.

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się, że zakończono prace nad strzelanką Star Wars: Battlefront II. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące systemu rozwoju oraz zmian w działaniu skrzynek. Deweloper zapowiedział dopracowanie mikrotransakcji kilka tygodni temu i ostatecznie doszedł do następujących wniosków.

Epickie karty, czyli te najpotężniejsze, zostały usunięte ze skrzynek, by wszyscy mieli równe szanse. Oczywiście będzie można je wytworzyć, ale kupić już nie – wyjątek stanowić mają epickie karty dodawane do zamówień przedpremierowych, zestawów startowych czy wersji deluxe.

Ulepszanie kart ma być ograniczone przez naszą rangę. Nie będzie się dało kupić paru skrzynek, zamienić ich zawartości w materiały do craftingu i od razu wykorzystać je do ulepszeń, by zdobyć potężne karty. By mieć możliwość zdobycia takowych, będziecie musieli po prostu grać.

Star Wars: Battlefront II - zmiany w systemie rozwoju i skrzynkach - ilustracja #1
Star Wars: Battlefront II system rozwoju i skrzynki:
  • epickie karty nie będą dostępne w skrzynkach;
  • ulepszanie kart ograniczone przez rangę;
  • bronie odblokowywane podczas rozgrywki.

Podobnie będzie z broniami. Co prawda kilka znajdziemy w skrzynkach, ale zdecydowaną większość otrzymamy za grę. Jeżeli więc będziecie chcieli zdobyć nową pukawkę dla ciężkozbrojnej postaci, to otrzymacie ją za rozgrywkę takim bohaterem. Oprócz tego, skrzynie przyznawane będą podczas zabawy za określone cele i mają być zorientowane wokół klasy postaci jakiej używamy. W pudełkach znajdziemy karty oraz materiały do craftingu.

Po premierze okaże się, jak nowy system sprawdzi się w praktyce. Niemniej wygląda na to, że gracze kupujący skrzynki nie będą faworyzowani i nie zyskają przewagi na polu walki. Ponadto deweloper zaznaczył, że to rozwiązanie, jak i wszystkie inne, będzie z czasem ulepszane. Przypomniano także, że cała popremierowa zawartość, czyli nowe mapy, bronie, postacie i pojazdy, udostępniana ma być za darmo.

Premiera Star Wars: Battlefront II odbędzie się 17 listopada bieżącego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

  1. Oficjalna strona gry Star Wars: Battlefront II
  2. Graliśmy w kampanię gry Star Wars: Battlefront II – brak Mocy w singlu?