Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2020, 09:07

autor: Aquma

EA nie odpuści Star Wars, chce więcej gier z tego uniwersum

W czasie konferencji zorganizowanej dla inwestorów prezes EA – Andrew Wilson – oznajmił, że koncern chce stworzyć więcej gier z uniwersum Gwiezdnych wojen.

EA nie odpuści Star Wars, chce więcej gier z tego uniwersum - ilustracja #1
Będzie więcej gier w uniwersum Gwiezdnych wojen?

W SKRÓCIE:

  1. EA chce tworzyć więcej gier w uniwersum Star Wars;
  2. prezes koncernu wierzy w potencjał tej marki.

Firma Electronic Arts chce mocniej zaangażować się w tworzenie gier opartych na licencji Gwiezdnych wojen. Informacja ta pojawiła się w wypowiedzi prezesa koncernu – Andrew Wilsona – która padła w czasie konferencji zorganizowanej dla inwestorów (via GameSpot). Jego zdaniem sukces dotychczasowych produkcji świadczy o tym, że marka nadal jest bardzo mocna.

Zamierzamy podwoić zakres tej współpracy. Disney nadal jest bardzo zaangażowany w to IP i kanon. (…) Do tej marki cały czas przychodzą nowe pokolenia fanów. Oczekujemy więc, że nadal będą pojawiały się naprawdę duże możliwości w związku z tą relacją i rozwojem IP - powiedział Andrew Wilson.

Warto przypomnieć, że dzięki umowie zawartej z Disneyem w 2013 roku, EA ma wyłączność na tworzenie gier korzystających z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jak dotychczas efektem tej współpracy były trzy gry: dwie części cyklu strzelankowego Star Wars: Battlefront (obydwie oceniane tak sobie, choć z innych powodów – w przypadku kontynuacji problemem był przede wszystkim kontrowersyjny system mikropłatności) oraz dobrze przyjęte (i świetnie się sprzedające) Star Wars Jedi: Fallen Order.

Jedyną oficjalnie zapowiedzianą grą Star Wars, która obecnie znajduje się w produkcji, jest symulator gwiezdnego myśliwca Star Wars Squadrons, nad którym pracuje studio EA Motive. W kuluarach mówi się też, że Respawn Entertainment przymierza się już do kontynuacji Upadłego zakonu.

  1. Star Wars – strona oficjalna
  2. Electronic Arts – strona oficjalna
  3. Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze