Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 11:20

autor: Muninn

Dzisiaj polska premiera pudełkowej wersji gry Alan Wake na PC

Alan Wake, gra przygodowa z elementami akcji, jest już dostępna w wersji pudełkowej dla posiadaczy PC w polskiej wersji językowej. Polski dystrybutor, firma Cenega, przygotował dwie edycje tego tytułu: standardową i Specjalną.

Dzisiaj polska premiera pudełkowej wersji gry Alan Wake na PC. Firma Cenega, oficjalny polski dystrybutor tytułu w Polsce, przygotowała polska wersję językową (napisy) tej popularnej gry przygodowej z elementami akcji. Produkcja, oprócz całkowitej polonizacji, zawiera także obydwa stworzone do tej pory DLC: Pisarz oraz Sygnał.

Dzisiaj polska premiera pudełkowej wersji gry Alan Wake na PC - ilustracja #1

Cenega przygotowała dwie edycje gry: standardową za 49,99 zł oraz Specjalną za 99,99 zł. Edycja standardowa składa się z następujących elementów:

  • Gra Alan Wake w polskiej wersji językowej (istnieje również możliwość wyboru innych języków).
  • Oba dodatki DLC: Pisarz i Sygnał (również w polskiej wersji językowej).
  • Instrukcja do gry.
  • Opakowanie typu DVD.

Natomiast w pudełku Edycji Specjalnej znajdziemy:

  • Gra Alan Wake w polskiej wersji językowej (istnieje również możliwość wyboru innych języków).
  • Oba dodatki DLC: Pisarz i Sygnał (również w polskiej wersji językowej).
  • Akta Alana Wake’a – licząca 144 strony książka opisująca tajemnicze wydarzenia w Bright Falls, po raz pierwszy przetłumaczona na język polski.
  • Płyta CD z muzyką (13 utworów z gry).  
  • 2 bonusowe płyty DVD z materiałami dotyczącymi gry: m.in. pamiętniki twórców Alan Wake, historia studia Remedy, wszystkie materiały graficzne, trailery w HD, itp.
  • 6 pocztówek i 7 naklejek z grafikami z gry, specjalne etui na oraz plakat w formacie A3.

Obydwa wydania pudełkowej wersji Alan Wake kupić można m.in. w Sklepie Gry-OnLine (w cenach 44,90 i 89,90 zł).

Alan Wake jest produkcją łączącą w sobie cechy przygodówki i gry akcji. Głównym zadaniem tytułowego bohatera jest odnalezienie zaginionej w miasteczku Bright Falls żony, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Rozgrywka polega m.in. na interakcji a mieszkańcami miejscowości, walce z przeciwnikami (lub ucieczce przed nimi) i odnajdywaniu fragmentów napisanej książki.

Gra odniosła sukces: w ciągu niespełna 48 godzin sprzedaż tytułu pokryła pieniądze zainwestowane w produkcję i marketing, a na początku marca podano informację, że posiadacze PC i Xboksa 360 kupili około 2 milionów kopii Alan Wake.