Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2019, 12:42

autor: Adrian Werner

Dziś premiera Days Gone

Dzisiaj odbyła się premiera Days Gone, czyli gry akcji osadzonej w świecie opanowanym przez zombie. Produkcja zbiera przyzwoite, ale nie zachwycające recenzje.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Days Gone. - Dziś premiera Days Gone - wiadomość - 2019-04-26
Doczekaliśmy się wreszcie premiery Days Gone.
DAYS GONE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bend Studio
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PS4
  5. Data premiery: 26 kwietnia 2019 r.

Dzisiaj na rynku zadebiutowało Days Gone, czyli gra akcji z otwartym światem, którą opracowało studio Bend. Produkcja dostępna jest tylko na konsoli PlayStation 4 i oferuje pełną polską wersję językową. Na tytuł czekaliśmy długo, gdyż zapowiedziano go trzy lata temu, a premiera była kilkukrotnie przekładana.

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych recenzjach. Nie są one tragiczne, ale bez wątpienia oczekiwania były większe. Gra posiada obecnie średnią ocen na poziomie 72% według serwisu Metacritic. Nasz werdykt opublikujemy dzisiaj.

Days Gone chwalone jest za jakość grafiki, obszerny i ciekawy świat oraz starczającą na długo kampanię. Gra jest jednak tylko zlepkiem pomysłów zaczerpniętych z innych, nierzadko lepszych produkcji. Recenzenci narzekają również na problemy techniczne, słabą mechanikę strzelania oraz powtarzalność misji.

Ogólnie nie jest tragicznie, ale wewnętrzne studia firmy Sony przyzwyczaiły nas do znacznie wyższego poziomu. Oczywiście, należy pamiętać, że Bend Studio to nie żadne Naughty Dog czy Sony Interactive Entertainment Santa Monica. Ostatnie kilkanaście lat twórcy Days Gone spędzili na tworzeniu małych projektów na konsole przenośne, bazujących na cudzych markach. Biorąc to pod uwagę, debiut zespołu na PS4 jest przyzwoity i ciekawi nas, co deweloperzy będą w stanie zaprezentować na PlayStation 5.

Warto na koniec wspomnieć, że autorzy mają w planach dalszy rozwój gry. Days Gone ma wzbogacić się wkrótce o tryb survivalowy oraz tygodniowe wyzwania.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Days Gone – Sony przyzwyczaiło nas do lepszego
  3. Wszystko o Days Gone - data premiery, gameplay, fabuła