Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2022, 06:40

Dzięki słodkim zwierzątkom polski House Flipper znów ma tłumy graczy

House Flipper wyraźnie odżył. Gra uzyskuje imponujące wyniki aktywności dzięki premierze dodatku Pets.

House Flipper, czyli przebojowy symulator inwestora-budowlańca, za którym stoi polska firma PlayWay, znów jest na fali.

House Flipper blisko nowego rekordu aktywności

W ostatnich dniach popularność gry mocno podskoczyła.

  1. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w tytuł na Steamie bawiło się 11 454 osoby równocześnie.
  2. To niewiele mniej, niż wynosi ogólny rekord aktywności House Flippera (12 053 graczy), ustanowiony pięć miesięcy temu.
  3. Gry najlepsze wyniki wykręcają najczęściej w weekendy, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzisiaj lub jutro House Flipper ustanowi nowy rekord aktywności.

Te wyniki są zasługą DLC Pets

Powodem wzrostu zainteresowania grą jest premiera dodatku House Flipper: Pets

  1. Rozszerzenie zadebiutowało 12 maja na PC.
  2. Dodatek spotkał się z ciepłym przyjęciem – na Steamie 92% ocen użytkowników chwali ten tytuł, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór rozszerzenia.
  3. Wyniki aktywności House Flippera poszybowały w górę wraz z premierą DLC. Przed jego debiutem dniowe rekordy gry wynosiły ok. 3,5-4 tys. graczy bawiących się równocześnie.

DLC Pets pozwala nam przygarnąć zwierzaka. Dodatek oferuje dziesięć najpopularniejszych ras psów i kotów, ale możliwe jest również opiekowanie się m.in. chomikami, królikami, żółwiami czy papugami. Do tego dochodzą nowe budynki, przedmioty oraz spory wybór dodatkowych zleceń fabularnych.

Przypomnijmy, że House Flipper zadebiutował w 2018 roku na PC. Produkcja okazała się prawdziwym przebojem, sprzedając się w przeszło milionie egzemplarzy w niewiele ponad rok. Pecetowy sukces gry zachęcił autorów do konwersji na inne platformy sprzętowe – konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Kilka miesięcy temu zapowiedziano kontynuację, zatytułowaną po prostu House Flipper 2, która ma się ukazać w przyszłym roku.

  1. Hydraulicy ich nienawidzą. W ich grze każdy może wyremontować dom - House Flipper
  2. House Flipper – poradnik
  3. House Flipper – strona oficjalna